YENİ DOĞAN BEBEKLER HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN 10 ŞEY

YENİ DOĞAN BEBEKLER HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN 10 ŞEY

Araştırmacılar bir bebek dünyaya getirmeden önce anne-babaların bilmesi gereken on ipucunu paylaştı. Daha başka öneriniz var mı? Aşağıya yorum bırakabilirsiniz.

1. Çocuk uzmanınız önermediği sürece 3 ayın altındaki çocuklara ağrı kesici vermemelisiniz. Ayrıca 6 aydan fazla olmayan bebeklere herhangi bir analjezik ilaç da vermemelisiniz.

2. 3 aydan küçük bebeklerde 38 derece ateş acil bir durum olarak görülür. (İlk 2 ayda yapılan aşılardan sonraki 24 saat hariç)

3. Doğru şekilde kundaklama bebeğin sakinleşmesine, yatıştırılmasına ve rahatça uyumasına yardımcı olur.

4. Oyuncaklarla doldurulmuş bebek koltuğunu çıkartmanız gerekir. Bu şekilde çocuğunuzun kayabileceğini tahmin edersiniz. (Birçok devlet hastanesinde bunu yapmanıza izin verilmez)

5. Çocuğunuzu sünnet ettirdikten ve yaranın iyileşmesinden sonra (yaklaşık 2 hafta) cildin yeniden birleşmesini önlemek için her gece sünnet derisini geriye doğru çekmelisiniz.

6. Bebeğin burnunu doğru şekilde temizlemek, bebeğin daha fazla nefes almasına ve bebeklerde sık görülen burun tıkanıklığını gidermeye yardımcı olur. Bunu günde 4 defadan fazla yapmamalısınız, böylece burunda tahrişi engellersiniz.

7. Markalar sürekli olarak değiştirilemez. Bir markaya başladıysanız onda devam edin. Markada yapılan her değişiklik bebeğin sindirim sistemi için 3-5 günlük düzene uyma süresini uzatır. Bu da gaza ve telaşa yol açar. Markalarda yapılacak tüm değişiklikler doktor tarafından onaylanmalıdır.

8. Bebeği şişeden beslemenin moda olması bunun bebeğiniz için iyi olduğu anlamına gelmez. Standart olan bebeğinizi eski usullerle beslemenizdir. Ve bu genellikle daha ucuzdur.

9. Plastik bebek küvetini almasanız da olur. Plastik suyu sıcak tutacak şekilde ayarlanmıştır. Bebeği büyük insan küvetinde yıkamak daha iyidir. Daha az efor sarf edersiniz, su daima sıcak kalır ve bebeğin hareket alanı daha geniş olur.

10. Hastaneden eve geldiğiniz ilk birkaç gün içerisinde bebeğin gündüzü gecesi birbirine girer. Gece temizliğini ve beyaz eşya gürültüsünü ortadan kaldırın. Bebeğinizi kundaklayın ve ışıkları azaltın.

Bir önceki yazımız olan ÇOCUKLAR İÇİN 12 DOĞAL SOĞUK ALGINLIĞI ÇÖZÜMLERİ başlıklı makalemizde ÇocukBakımı, DoğalÇözümler ve Sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*