YATILI BAKICI OLMANIN 10 FAYDASI

YATILI BAKICI OLMANIN 10 FAYDASI

Yatılı çocuk bakıcılığı işini hiç düşündünüz mü? Aileyle yakından çalışmak, çeşitli deneyimler kazanmak ve harika bir çocuk bakıcısı olmak için harika bir fırsattır bu iş. Binlerce aile her yıl yatılı çocuk bakıcısı arıyor, bunlardan biri siz olmak istemez misiniz?

Böyle bir işe kalkışmak isteyip istemediğinizden emin değil misiniz? Eğer aklınızda bazı soru işaretleri varsa, işte size bu kararınızda yardımcı olacak yatılı bakıcı olmanın 10 faydası!

Uzmanlara göre yatılı çocuk bakıcısı işinin en büyük yararlarından biri, yetiştirdikleri gençlerin büyüdüğünü görmektir. 20 yılını tek bir ailenin yanında yatılı çocuk bakıcısı olarak geçirmiş birine göre, bu şekilde çalışmak kişisel ve profesyonel anlamda kendinize bir şeyler katmak açısından kısa bir zaman dilimi bile olabilir.

Karar verdiğinizde, yatılı çocuk bakıcısı işinin size kazandıracaklarına gelin beraber göz atalım;

1. Başka Bir Aile Kazanmış Olursunuz

Evet, bu bir iş ilişkisidir ama eğer sizi önemseyen ve işinize saygı duyan bir aileyle kalan yatılı bir çocuk bakıcısıysanız, karşılıklı ilişkilerinizi geliştirirsiniz. Aynı zamanda bir süre sonra kendi ailenizden hissetmeye başlarsınız.

2. Yatılı Bakıcı Olarak Para Biriktirebilirsiniz

Yatılı bir bakıcı yatılı olmayan bakıcılara göre biraz daha fazla çalışıyor gibi görünür fakat kendi odanız olur ve bunun için ödeme yapmazsınız. Bu herhangi bir yer kiralamanız gerekmediği, market alışverişi veya faturalar hakkında endişelenmeniz gerekmediği anlamına gelir. Kazandığınız fazladan paralar da kesinti olmadan size kalır.

3. Bakıcılığınızı Geliştirebilirsiniz

Eğer yatılı bir çocuk bakıcısıysanız, birinin evinde kalarak edindiğiniz deneyim, sorumluluğunuzu arttıran bir iş olduğu için, iş tecrübeleriniz arasında kolaylıkla girebilir. Bakıcılar tam zamanlı bir çocuk bakıcısı ya da daha çok evi yöneten kişi durumunda olabilirler. Kendini geliştirmek isteyen bir çocuk bakıcısı için, bu olağanüstü bir seçenektir ve birçok fırsat elde edilebilir.

4. İşe Gitmek Zorunda Değilsiniz

İşe gitmek ya da işten çıkmak gibi bir derdinizin olmaması büyük bir artıdır. Yollarda zaman harcamak, sinir bozucu yol stresini çekmek, trafiğe takılmak zorunda kalmazsınız. Sürekli işte olmak, yani yatılı bakıcılık yapmak oldukça rahattır.

5. Araba Kullanabilirsiniz

Bazı yatılı çocuk bakıcılarının kendi araçları vardır ama bazıları da işverenlerinin arabalarını kullanabilirler. Aileler aracınızın masrafını karşılayabilirler ya da sigortasını yaptırabilirler. Bu durumun faydaları işverene göre değişiklik gösterir. Bu yüzden ulaşımı, araba sigortasını ya da yakıtı karşılayıp karşılamadıklarını sormanız faydalı olacaktır.

6. Fazladan Ödeme Alırsınız

Yatılı bakıcı için oda temin edilir, bu yüzden herhangi bir yer kiralama ya da yiyecek için endişe etme sorunlarınız ortadan kalkar. Bunun yanında, aileler bazen yatılı çocuk bakıcılarına spor salonu üyeliği ya da market alışveriş hediye kartı gibi ekstra ödemeler yaparlar. Ayrıca bakıcıların daha çok para kazanabilmesi için 8 yöntem isimli makalemize de göz atabilirsiniz.

7. Kendinize Ait Bir Odanız Olur

Evet, aileyle yaşıyorsunuzdur ama size özel bir alan sunarlar. Kendi odanızın olmasına ek olarak, çoğu yatılı çocuk bakıcısı, kendilerine özel banyo ve dinlenme odasına da sahiptir. Bir oda arkadaşıyla görüşmek ya da televizyonda kim, ne izleyecek tartışmaları yaşamazsınız.

8. Seyahat Edebilirsiniz

Yatılı bakıcılık işinin bir diğer artısı da, eğer gezme konusunda özgürseniz, aileler ile birlikte seyahat fırsatına da sahip olabilmenizdir.  Çocuk bakıcılarının %40’ı aileler ile beraber seyahat ettiklerini belirtiyor.

9. Kişisel Gelişiminize Katkı Sağlayabilirsiniz

Bazı işverenler çocuk bakıcılarının, çocuk bakıcılığı ruhsatı ve kişisel gelişim konferanslarına katılım masraflarını karşılar, bu sayede daha faydalı bir bakıcı olursunuz. Bunun yanında da kendinizi en kolay yoldan geliştirmiş olursunuz.

10. Cep Telefonu Alabilirsiniz

İşiniz için bir tane telefona ihtiyaç duyarsanız, cep telefonu masraflarınız karşılanır. İşvereniniz büyük ihtimalle telefon masraflarının bir kısmını karşılayacak ya da her ay fatura için size fazladan ödeme yapacaktır. Çünkü gün içerisinde çocuklarla olan iletişimde ihtiyaç duyulabilmektedir.

İşte tüm bu nedenlerden dolayı, yatılı bakıcı olmak oldukça zevkli ve maddi olarak da tatmin edici bir iştir!

Bir önceki yazımız olan BİR ÇOCUK BAKICISININ SAHİP OLMASI GEREKEN 10 NİTELİK başlıklı makalemizde Çocuk Bakıcıları ve Çocuk Bakıcısı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*