YAŞLI ANNE-BABA OLMANIN 8 AVANTAJI 

YAŞLI ANNE-BABA OLMANIN 8 AVANTAJI 

30’larınızdan sonra ya da 40’lı yaşlarınızdan önce anne olmanın yararları vardır. 

Yaşlı anne-baba olmak bazen ürkütücü görünebilir. Fakat hayatınızın ilerleyen yaşlarında aile olmanın birçok faydası vardır. Tabi ki beliniz 20’lerindeki bir anneninkinden biraz daha fazla ağrıyabilir fakat çocuklarınızın kahkahalarıyla zamanınız daha güzel geçecektir.
Yaşlı anne-babalar daha çok şeyle meşguldür. 2015 yılında yapılan araştırmalara göre yaşlı anne-babaların çoğu 20’li yaşların sonlarına doğru daha verimli zaman geçiriyorlar. Belki de şu sırrı açığa vurmalıyız: ilerleyen yaşlarda anne-baba olmanın birçok faydası vardır. İşte aklımıza gelen 8 avantaj. Siz ne eklemek isterdiniz?

Her dakikanın değerini bilirsiniz


Yaşlı bir anne-baba olarak sahip olduğunuz zamanın değerini ve zamanın ne kadar çabuk geçtiğini bilirsiniz. Sonuç olarak, çocuklarınızla geçen her dakikayı değerlendirmenin ne kadar önemli olduğunu anlarsınız. 

Daha çok paranız olur


Kariyerinizi oturttuğunuz zamanlarda çocuk sahibi olarak kendinizi daha iyi ekonomik bir pozisyona koymuş olursunuz.  Harcayacak daha fazla paranız ve daha fazla ekonomik güvenceniz olur. Sonuç olarak, çocuğunuzu üniversiteye göndermekle ilgili daha az endişelenirsiniz. Özel seyahatler ve daha fazla eğlenceli aktivitelerle ailenizle vakit geçirebilirsiniz.

Daha fazla hayat deneyiminiz vardır


Yaşlı anne-baba olarak daha çok görmüş geçirmişsinizdir. Artık çocuklarınız sizin hayat tecrübelerinizden daha fazla yararlanabilir. 

Kendinizi daha çok bilirsiniz


Hayatınızın bu noktasında kendinizi tanırsınız. İhtiyaçlarınız ve isteklerinizle bağlantı halindesinizdir ve belirli şeylere set çekebilirsiniz. Böylece hem kendinize hem de çocuklarınıza vakit ayırabilirsiniz.

Sakinleşmişsinizdir


Paris seyahati mi? Yapıldı. Üniversite arkadaşlarıyla yoga dersleri mi? Yapıldı. Yaşlı bir anne-baba olarak zaten birçok maceraya atılmışsınızdır. Genç anne-babalar bir şeylerden geri kalmış hissine kapılırlar. Siz ise artık sakinleşmişsinizdir. 

Genç kalırsınız


Evet, saçlarınızı diğer annelerden ya da parktaki diğer babalardan daha sık boyatıyor olabilirsiniz. Fakat çocuğunuz sizi canlı tutar ve genç hissedersiniz. Çocuğunuzla vakit geçirmek size ekstra enerji verir.

Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz


Artık bir bebeğiniz var. Çocukları olan ailelerle vakit geçirmek daha kolaydır. Bu sosyal grubunuzu genişletmenize yardımcı olur ve sürpriz onlar da korktuğunuz kadar genç değillerdir!

Bir önceki yazımız olan ÜVEY ANNE-BABALARIN YAPMASI VE YAPMAMASI GEREKENLER başlıklı makalemizde Üvey Anne, Üvey Baba ve Üvey Ebeveynler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*