TEMİZLİKÇİLERİN SAKLADIĞI 8 SIR

TEMİZLİKÇİLERİN SAKLADIĞI 8 SIR

Evinizi temizlemesi için birini tuttuğunuzda, onunla harika bir ilişki kurabilirsiniz fakat temizlikçilerin paylaşmadığı şeyler vardır. İşte temizlikçilerin sakladığı 8 sır.

Aileniz ve temizlikçiniz arasında harika bir ilişki oluşturmayı önemli kılan temizlik için birine evinizin tüm kuytu köşelerine girme izni veriyorsunuz. Buna karşın, eviniz sizin için önemlidir ve temizlikçiler siz yokken evinize göz kulak olurlar.

Ve henüz işe başlamamışsa, temizlikçilerin paylaşmaya gönüllü olmadığı bazı ev gerçekleri vardır. Daha fazlası için, temizlikçilerin işverenlerine söylemedikleri şeyleri araştırdık, işte temizlikçilerin sakladığı 8 sır:

1. Her Zaman Gerçekleri Söylemezler

Eğer ev çok kirliyse, temizlikçiler ev sahibine evin pis olduğunu söylemez. Sadece bazı bölgelerin daha fazla dikkate ihtiyacı olduğunu söylerler.

2. Temizlikçiler Boş Evleri Temizlemeyi Tercih Ederler

Genellikle, temizlikçiler evde olmadığınızda işlerini daha iyi yaparlar. Sürekli diyalog halinde olarak temizlikçinizi yavaşlatabilirsiniz. Çalışırken birinin sürekli size baktığını ya da sürekli yolunuza çıktığını görseniz ne kadar rahatsız olacağınızı düşünün. Eğer temizlikçiniz çalışırken evi boş bırakmak istemiyorsanız, en azından başka bir odada kalın.

3. Bazen İşler Çoğalabilir

Gerçek üstü beklentileri olan bir ev sahibi temizlikçiyi baskı altında bırakabilir. Bu gibi durumlarda, yardımcı olması için yanlarında başka profesyonel temizlikçiler getirebilirler.

Kendileri için çalışan temizlikçiler duruma ve boyuta göre bir günde bir evi ya da apartmanı temizlemeyebilirler. Ev sahipleri kendi kişisel temizlikçilerine evde temizlikçinin yanında başkasını istemediğini belirtmelidir.

4. Hız Titizlikten Önce Gelebilir

Çoğu temizlikçi günde birden fazla ev temizliyorsa, bir yerden sonra hızlı hareket etmeye başlayacaklardır. Bu hız zaman zaman çalışanın bazı köşeleri kaçırmasına, bir şeyleri kırmasına ya da vasat bir iş çıkarmasına neden olabilir. Bu temizlikçinizle ilgili neden gerçekçi beklentiler ve hedefler içinde bulunmanız gerektiğini ortaya koyar ve istemediğiniz şekilde olan şeyler varsa bunu ona söylemelisiniz.

5. Temizlikçiler Çamaşırları Ayırmaz

Yerde yığınla çamaşır, tezgâhta bir sürü bulaşık varken temizlikçiler afet bölgesinde bulunmazlar. Evet, orada evinizi temizlemek için var. Fakat bir yerde yığınla bir şeyler olduğunda bu onun işini zamanında bitirmesini zorlaştırır. Bu yüzden, o gelmeden etrafı düzenleyin.

6. Komşunuz Daha Fazla Ödeme Yapabilir

Bazı insanlar para hakkında konuşmakta çekinirler. Temizlikçinize diğer işlerde kazanacağından daha az para verdiğinizde bunu nasıl dile getireceğini bilemeyebilir. Ve eğer az maaş aldığını düşünürse, işini sizin istediğiniz gibi yapmayacaktır. Eğer hizmetini kaybetmek istemiyorsanız, yıllık zamlar ve zaman zaman ufak miktarlarda fazladan para verdiğinizden emin olun.

7. Bazen Gözetlerler

Fakat izinsiz bir şekilde değil. Genellikle rafınızda ne tür kitaplar olduğuna ya da kahve masanızdaki fotoğraf albümüne göz gezdirebilir. Eğer bundan rahatsız oluyorsanız, sınırlar hakkında konuştuğunuzdan ve paylaşmak istemediğiniz şeyleri özel yerlerde sakladığınızdan emin olun.

8. Temizlenecek Başka Ev İstemezler

Kunduracıların yalın ayak gezen çocuklarının sözlerini hiç duydunuz mu? Temizlikçiniz tüm gün başkalarının evini temizledikten sonra eve gelene kadar, en son isteyeceği şey başka bir yeri temizlemektir. Bunu bir düşünün. Tüm gün çalıştıktan sonra, temizlik yapmak yerine ailenizle kaliteli zaman geçirmek istemez miydiniz?

Temizlikçinizin işvereni olarak, iletişim kanallarını açmanın önemli olduğunu unutmayın. İşle ilgili konular hakkında size yaklaşması için yeteri kadar rahat olmalı. Endişelerini büyütmek ya da ateşe körükle gitmek yerine her zaman endişeleriniz hakkında konuşun.

Bir önceki yazımız olan EN İYİ ÇOCUK BAKICISI HIZLI BİR ŞEKİLDE NASIL BULUNUR? başlıklı makalemizde Çocuk Bakıcısı ve Çocuk Bakıcısı Bulmak hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*