SOSYAL MEDYADA PROFESYONEL BİR KİMLİĞE SAHİP OLMANIN 7 YOLU

SOSYAL MEDYADA PROFESYONEL BİR KİMLİĞE SAHİP OLMANIN 7 YOLU

Bir bakıcılık, temizlik ya da evcil hayvan bakımı işine başvurduğunuzda, potansiyel işverenlerle olan etkileşiminiz sadece başvuru yaptığınız siteyle sınırlı olmayabilir.

Çoğu işveren potansiyel elemanlarını görüşmeye çağırmadan önce Google üzerinden araştırır. İsminiz, Facebook paylaşımız, Twitter fotoğraflarınız, Tubmlr oranınızla birlikte bir şeylerin gerçekleşmesi esastır.

Başlamadan önce, e-mail adresinizi, kullandığınız tüm kullanıcı adlarını, isminizi ve şehrinizi Google’da aratın. Profesyonel olmayan şeyler görürseniz, bunlara karşı önlem aldığınızdan emin olun.

İşte online kimliğinizi temizlemek için faydalı yedi öneri.

1. Düzenleyin & Silin

Tüm online profillerinize, sayfalarınıza ve hesaplarınıza göz atın. Hakkınızda ne söylüyorlar? Her siteye girip, biyografinizi, yorumlarınızı, paylaşımlarınız ve diğer profesyonel bulunmayacak aile mesajlarını silin. Paylaşımlarınızı herhangi bir yazım hatası olmadığından emin olmak için düzenleyin.

2. Online Profesyonellere Katılın

İş arayanlar en faydalı sitelerden biri olan LinkedIn’i gözden kaçırıyor. Sitede bi profil oluşturun ve hakkınızda bölümü kısa bir özgeçmiş yazın, tüm iş deneyimleriniz ve yetenekleriniz hakkındaki detayları da dahil edin. Ardından bölgenizdeki diğer kişiler ve şirketlerle iletişime geçin.

3. Fotoğraflarınıza Karşı Acımasız Olun

Tüm profillerinizde gezerken ve yenilerine başlamışken, fotoğraflara da göz atmayı unutmayın. Uygunsuz kıyafetler giydiğiniz ya da profesyonel olmayan davranışlarda bulunduğunuz fotoğrafları kaldırmalısınız. Ayrıca herhangi bir arkadaşınızın buna benzer bir fotoğrafta sizi etiketleyip etiketlemediğini kontrol edin. Eğer etiketlemişse, fotoğrafı ya da etiketinizi kaldırmasını rica edin. Ve bu tarz fotoğrafları engellemek için gizlilik ayarlarını kurabilirsiniz.

4. Pozitif Yanınızı Gösterin

Bir paylaşımda eski iş yeriniz hakkında konuşmanın eğlenceli olduğunu düşünebilirsiniz ama bu yeni iş yerinizi sizi işe alma konusunda iki kez düşünmeye itebilir. Eski patronunuz hakkında uygunsuz konuşmak işsiz olduğunuzu garantilemenin en hızlı yoludur. Bunun yerine hayatınızın pozitif yanlarına odaklanın.

5. Çapraz Başvuru

Potansiyel işverenler adaylar hakkında bilgi sahibi olmak için birkaç yere bakarlar. Bu yüzden profilinizde olan her şeyden emin olmak isteyebilirsiniz.

6. İlgi Alanlarınızı Gösterin

Sosyal medyanın faydalarından biri de bir kağıda klasik bir şeyler yazmak yerine kişiliğinizi birebir gösterme şansınızın olmasıdır. Sosyal medya sitelerini çocuklara, yaşlılara ya da evcil hayvanlara bakmaktan ne kadar zevk aldığınızı göstermek için kullanın.

7. Yeni Bir E-Mail Oluşturun

Evet, xoxohottie@yahoo.com gençken havalıdır ama şimdi bir profesyonelsiniz ve iş arıyorsunuz, bu hiç de doğru bir mesaj vermez. Diğer e-mail adreslerinize de göz atın. Sosyal medya ve online siteleri doğru kullanmak iş arayışınızı geliştirmek için harika bir kaynaktır. Yeni paylaştığınız bir fotoğraf yüzünden harika bir işi kaçırmak istemezsiniz.

Bir önceki yazımız olan KENDİNE GÜVENEN BİR KIZ YETİŞTİRMEK İÇİN 9 ÖNERİ başlıklı makalemizde Çocuk Yetiştirmek ve Çocuklar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*