ÖZEL DERS YARDIMI İÇİN HAREKETE GEÇİN: İLK KARNEYİ BEKLEMEYİN!

ÖZEL DERS YARDIMI İÇİN HAREKETE GEÇİN: İLK KARNEYİ BEKLEMEYİN!

Sene sonunda çocuğunuzun karnesi kabusunuz görüyorsanız, ödevleri kırmızı kalem çizgileriyle doluysa, utandırıcı okul toplantıları ve stresli çalışma dönemleri asla bitmez. Hem çocuğunuz hem sizin için bu seneyi diğer seneye göre kolay nasıl geçirebileceğinizin yollarını ararken uykusuz geceler geçirmiş olabilirsiniz. Bu okul yılına farklı başlayın ve avantajlardan faydalanın. Erken davranın ve çocuğunuza okul yılına hızlı bir başlangıç yaptırın.

Aşağıdaki uyarı işaretlerini gözlemleyin:

-Daha önce problem olmayan bir konu da sıkıntı yaşamak
-Belirli konulara karşı olumsuz davranışlar, özellikle kendine ya da konuya aptal demek
-Okul ödevleri ya da çalışmalarıyla ilgili aşırı davranışlar
-Sizin ya da çocuğunuzun yılmış hissetmesi
-İlgisini ve motivasyonunu kaybetmiş çocuğunuzu sürekli motive etmek

Yaz Boyunca Kitapları Açın

Uzmanlar yaz tatillerinin her öğrenci için yıl içinde öğrendiklerini pekiştirmelerine olanak sağlayan iyi bir zaman olduğunu söylüyor. Eğer çocuk yaz tatilinde yıl içinde öğrendiği yeteneklerini kullanamıyorsa, gelecek yıl bir iki ayını sürece uyum sağlamak için kaybedecektir.

Temel dil öğrenme farklılıkları ve disleksi problemleri yaşayan öğrencilerle çalışan bir uzman, öğrencilerin yeteneklerini geliştirmek ve motivasyonunu sağlamak için yaz tatilini harika bir zaman olarak görüyor, fakat yılın her vakti için özel ders öğretmeni tutmanın gelişimi hızlandırmak için iyi bir strateji olduğunu söylüyor. Eğer çocuğunuz matematik, kelime ya da yazma gibi belirli temel konularda problemler yaşıyorsa, bir özel ders öğretmeni onları üst seviyelere taşıyacak olan yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Çocuğunuz İçin En İyi Özel Ders Öğretmenini Seçin

Fazladan ayrdıma ihtiyacı olan çocuğunuz için tüm fırsatlara açık olun ve özel ders öğretmeni tuttuğunuzda, onun en uygun öğretmen olduğuna emin olun.

Eğer çocuğunuz özel ders öğretmeniyle uyum sağlayamazsa, hem para hem zaman kaybetmiş olursunuz.

Aile ve çocuk için neyin işe yaradığını akılda tutmak her zaman tek çözüm değildir. Özel ders öğretmeni seçeneklerini araştırırken, her çocuğun ihtiyaçlarının farklı olduğunu ve bu ihtiyaçların yaşa göre değiştiğini unutmayın. Okul yılı ve yaz tatili boyunca destekleyici birçok seçenek arasında takip edebilecekleriniz:

Yaz Okulu / Özel Ders: Yaz okulu çocuğunuza hız kazandırmak için harika bir seçenektir. Yaz okulu genellikle okul yılı düzeninden farklı bir sisteme sahiptir. Sınıflar daha küçük ve daha rahattır, öğrenciler öğretmenlerine daha çok dikkat verirler. Günümüzde yaz okulları öğretmen ve materyallerle ilgili olumlu yorumlar ve iyimser yaklaşımlarla yardımcı olma fikrine sahiptir. Öğrenmeye yardımcı olacak yaratıcı oyunlar ve eğlenceli aktivitelerle akademik çalışma dengesiyle çocukların motivasyonunu arttırırlar. İyi bir özel ders öğretmeni yaz boyunca ya da oku yılının başında öğrenciyle iyi ilişkiler kurarak öğrencinin yoğun bir şekilde öğrenmesine ve iyi derece almasına odaklanır.

Yaz Öğrenme Programları: Kütüphaneler her zaman için çeşitli yaş gruplarına sağladıkları okuma kulüpleriyle bedava okuma kaynağı sunan iyi bir fırsattır. Fakat imkanlar bununla da bitmiyor. Yerel okullar ve üniversitelerdeki akademik kamplar oldukça popülerdir. Uzay biliminden hayvan bilimine birçok konuyu içinde barındıran, tüm ilgi alanlarınıza uygun bir yaz programı kolaylıkla bulacaksınız. Müfredata bağlı olmayan programların avantajları çocuklara farklı konuları keşfederek, bularak eğlenceli şekilde öğrenme deneyimi yaşatmasıdır. Bölgenizdeki yaz öğrenme programları için yerel anne-baba dergilerini, yerel okulları ve liseleri, hayvanat bahçelerini, akvaryumları, parkları ve eğlence bölümlerini kontrol edin.

Öğretmenler: Sertifikalı öğretmenler öğrenme yeteneklerini geliştirecek öğrenciler için iyi bir seçenektir. Öğretmenlerin sertifikaları ve eğitim seviyeleri okul yılı başlamadan önce çocuklarınıza nitelikli bir yardım için önemlidir. Bir öğretmen, özellikle çocuğunuzun okulundan biriyse, gelecek yıl programına yabancı olmayacak ve önceden bilecek. Öğretmen çocuğunuzun hızlanmasına ve yeni konularla baş etmesine yardımcı olabilir. Çocuğunuzun ve öğretmenin iyi bir uyum içinde olduğundan ve öğretmenin çocuğunuzu desteklemeye gönüllü olduğundan emin olun. Çocuğunuzla bire bir çalışmadan sonra, özel ders öğretmeni çabucak çocuğunuzun ihtiyaçlarını belirleyecek ve faydalı olacak çözümleri sunacak. Eğer çocuğunuz zamansız testler ya da bilgisayarı not almak için kullanmak gibi bazı şeyleri yararına kullanabiliyorsa, özel ders öğretmeni çocuğunuz adına bu ihtiyaçlarını karşılamak için okulla konuşmaya hevesli olacaktır.

Üniversite Öğrencileri: Lise öğrencisiyle ilgilenmek genelde biraz daha pahalı bir seçenektir fakat biyoloji, fizik ya da yabancı dil gibi özel konularda özel ders aldırmak daha uygundur. Lise öğrencileri için gelişmiş müfredatla baş edecek ya da lise giriş sınavına hazırlayan büyük öğrenciler harika bir seçenektir. Etkin ve güvenilir bir üniversite öğrencisi özel ders öğretmeni, ağzından çıkanı yapar ve gözü kulağı açıktır. Özel ders öğretmeni için yerel üniversite bölümünüzle iletişime geçebilirsiniz. Tecrübeli özel ders öğretmenleri sorun çözmede gerçekten bilgilidirler.

Özel Ders Merkezleri: Çoğu şehirde özel ders merkezleri bulunur. Özel yetenekleri geliştirmek için diğer bir iyi seçenektir. Bir merkeze yazılmadan önce çocuğunuzun özel ders öğretmeninin sertifikalı olduğundan ve çocuğunuzla iyi ilişkiler kurabileceğinden emin olun. Bu öğrenme merkezlerinde, aileler sürekli yapılan alt yapı kontrollerinden faydalanırlar. Çoğu merkez yaz boyunca öğrenme kaybını önlemeye yardımcı olacak eğlenceli, akademik yaz kampı hizmeti verir. Yaz tatilleri lise ve üniversite giriş sınavlarına hazırlanacak olan büyük öğrenciler için ideal bir zamandır ve çoğu öğrenme merkezi bütün bir yılı bire bir ya da küçük gruplar halinde tekrar etme hizmeti sunar. Bu kısa bir ya da iki aylık kurs hizmetleri okullarda da verilebilir. I

Online Programlar: Çoğu seçenek gibi, online özel ders çalışmaları bazı öğrenciler için çok işe yarar fakat bazıları için de değil. Bağımsız çalışabilen büyük öğrenciler, online öğrenmenin faydalarından yararlanabilirler fakat yüz yüze eğitim hayalleri kuran öğrenciler için daha iyi bir seçenektir. Boş vakitlerinde yeteneklerini geliştirmek isteyen fakat okula gitme ya da özel ders alma fikrinden hoşlanmayan öğrenciler için etkileyici bir yol olabilir.

Önce ve Sonra Okul Programları: Okul yılı tekrar başladığında çoğu okul sosyalleşmeyi ve ev ödevlerini uygun şekilde düzenleyen geniş günlük programlar sunar. Önce ve sonra okul programları bir seçenek olabilir, bu yüzden çocuğunuzun programına uyan bir program kolaylıkla bulabilirsiniz. Burada öğrenciler kolayca eğitimciye erişim sağlayabilirler ve anne-babalar özel ders yardımı için fazladan ücret ödemezler. Eğer çocuğunuzun temel ev ödevi yardımı alması gerekiyorsa, çocuğunuzun ve özel ders öğretmeninin çalışabileceği sessiz bir yer olduğundan emin olun.

Bir önceki yazımız olan ÖZEL DERS ÖĞRETMENİNDEN 9 EV ÖDEVİ ÖNERİSİ başlıklı makalemizde Özel Ders ve Tavsiyeler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*