İŞ BULMAK İÇİN 9 ÇILGIN NUMARA

İŞ BULMAK İÇİN 9 ÇILGIN NUMARA

Harika bir bakıcılık işi (yada oyun ablası, ev işlerine yardımcı vb.) bulmak gerçekten zordur. Çoğu insan eski yaklaşımı benimsemekte. İşe başvururlar, dönüş beklerler, görüşmeye giderler ve aramalarını beklerler. Evet belki denenmiş ve doğrulanmış bir stratejidir ama hiç de heyecan verici değildir. Alışılagelmişin dışında bir şeyler yapsan fena mı olurdu?

İş arama rutinini bozmak için işte sana benzersiz bir tespitler, başvur ve bir sonraki bakıcı işini kap.

1. Başvuru Formuna Kişiliğini Yansıt

Bana kim olduğunu ve nelerden hoşlandığını söyle! Teyzesizsiniz.com’da profilini doldurduğunda karşına yeteneklerinden oluşan bir liste çıkıyor, fakat potansiyel kullanıcılara senin hakkında hiçbir şey söylemiyor. Başvurun aynı zamanda senden de parçalar içermeli ve seni sen yapanın ne olduğu hakkında bilgi vermeli. Bu kişisel detaylar senin nasıl biri olduğunla ilgili daha iyi bir fikir verir.

2. Pinterest Panosu Oluştur

Pinteresti belki faaliyetlerini yansıtması ya da tarifler projeler için kullanıyorsun, ama hiç onu iş bulmak için kullanabileceğin aklına geldi mi? Ne çeşit bir bakıcı olduğunu göstermek için bir Pinterest panosu oluştur. Eğer bir dadıysan, çocuklarla yaptığın eğlenceli faaliyetleri ekle. Eğer bir ev idarecisi isen, kullanabileceğin düzenleme ve temizlik ipuçları hakkında paylaşımlar yap. Bir kez bu pano bir çok fikir ile dolduysa, potansiyel işverenler için Teyzesizsiniz.com profil linkini ekleyebilirsin. Bu öne çıkmak için kolay bir yöntemdir.

3. Erken Başla

Eylülde işe ihtiyacın mı var? Platforma kayıt ol ve Haziran Temmuz aylarından itibaren iş başvurularına başla. Çünkü birçok aile bir iki ay öncesinden aramaya başlamaktadır.

4. Bilgilerini Haftasonu Güncelle

Teyzesizsiniz.com’da daha çok hafta başında çocuk bakıcılığı işlerine bakılmaktadır. İşe girmek mi istiyorsun? Bu haftasonu profilini temizle, tertemiz bir başvuru yazısı hazırla, profiline yeni bir fotoğraf yükle vb. Pazar sabahına parlak ve erken bir şekilde başla. İş başvuru alemine girmek için Pazartesi günü tüm planlarını iptal et.

5. Görüşme Sonrası Videosu Gönder

Teşekkürler mailinin ötesinde düşün. Onun yerine, akıllı telefonundan kısa bir video çekerek gerçek duygularını yansıt ve onlara, sana fırsat verdikleri için teşekkür et, neden onlarla çalışmak istediğini söyle. Ve sonra mail at. Hızlı ve kısa bir şekilde hallet, bu şekilde potansiyel işverenlerin aklında kalacağından emin olabilirsin.

6. Yeni Bir Hobi Edin

Yoga kursuna, kitap klübüne yada softball ligine yazıl. Yeni insanlarla tanışmak sana bağlantılar kurmanda ve sana potansiyel işverenlerle tanışmanda yardımcı olabilirler.

7. Dürüst Ol

Bir kişi bir işten gerçekte ne istediğini, nelerle uğraşabileceğini ve ne yapabileceğini belirttiğinde başvurusunu öne çıkartabilir. İşte bu profesyonellerin kullandığı bir yöntemdir (bu yüzden kendini diğer insanlardan ayır ve profesyonel olduğunu göster.)

8. Fazladan Yol Kat Et

Aslında bu yöntem her zaman makul değildir ama eğer zamanın varsa olumlu bir izlenim bırakmak için potansiyel işverenleri ziyaret edebilirsin. Bu ekstra adımı atmak, işverenlerin seni değerlendirmesine fırsat tanıyabilir ve işi kapabilirsin.
Bu ziyaret bir sabah koşusu sırasında, parkta yada kısaca bir yerde konuşmak şeklinde olabilir. Bu ailelerin zihninde senin işi ciddi olarak istediğin ve bunun için heyecanlandığın fikrini oluşturur. Çünkü diğer bütün yeteneklere bakıcılar sahip, dolayısı ile bu gibi şeylerle kendini öne çıkartabilirsin.

9. Yaratıcı Çözümler Öner

Konuşulan konu hakkında söyleyecek bir sözün yoksa da, bazı yaratıcı çözümler ortaya koyarak kendini öne çıkartabilirsin.
“Senem evdekilere haftada bir pasta yapıyordu ve onlara şiir okuyordu. Sıkıntımıza harika bir çözüm ile geldi. Çok farklıydı ve tamamen kendine hastı. Sadece görevlerini yapan diğer bakıcıları istemiyordum. Ailemizde harika bir izlenim bıraktı ve üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen bu etki hala devam etmekte.”

Olman gerektiğini hissettiğin biri gibi olmaktansa tamamen kendine has olmak çok daha etkileyicidir. Bu yüzden sonraki bakıcılık başvurunda, kapıdan girerken başın dik olsun ve ceplerinde bu gibi fikirler olsun…

Bir önceki yazımız olan BAŞARILI BİR YAZ PROGRAMI İÇİN BEKLENTİLERİZİN BELLİ OLMASI KİLİT UNSURDUR başlıklı makalemizde Bakıcı ve Bebek Bakıcısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*