İŞ BULMAK İÇİN 9 ÇILGIN NUMARA

İŞ BULMAK İÇİN 9 ÇILGIN NUMARA

Muhteşem iş Bulma Yöntemleri

Harika bir bakıcılık işi (yada oyun ablası, ev işlerine yardımcı vb.) bulmak gerçekten zordur. Çoğu insan eski yaklaşımlarla şanslarını denemekte. İşe başvururlar, dönüş beklerler, görüşmeye giderler ve aramalarını beklerler, yani klasik iş bulma yöntemleri. Evet belki denenmiş ve doğrulanmış bir stratejidir ama hiç de heyecan verici değildir. Alışılagelmişin dışında bir şeyler yapsanız fena mı olurdu?

İş arama rutinini bozmak için işte size benzersiz tespitler, uygulayın ve bir sonraki bakıcı işini kapın!

1. Başvuru Formuna Kişiliğinizi Yansıtın

Bana kim olduğunuzu ve nelerden hoşlandığınızı söyleyin! Teyzesizsiniz.com’da profilinizi doldurduğunuzda karşınıza yeteneklerinizden oluşan bir liste çıkıyor, fakat potansiyel kullanıcılara sizin hakkınızda hiçbir şey söylemiyor. Başvurunuz aynı zamanda sizden de parçalar içermeli ve sizi siz yapanın ne olduğu hakkında bilgi vermeli. Bu kişisel detaylar sizin nasıl biri olduğunuzla ilgili daha iyi bir fikir verecektir.

2. Pinterest Panosu Oluşturun

Pinterest’i belki fikirlerinizi yansıtması ya da tarifler, projeler için kullanıyorsunuz, ama hiç onu iş bulmak için kullanabileceğiniz aklınıza geldi mi? Ne çeşit bir bakıcı olduğunuzu göstermek için bir Pinterest panosu oluşturun. Eğer bir dadıysanız, çocuklarla yaptığınız eğlenceli faaliyetleri ekleyin. Eğer bir ev idarecisi iseniz, kullanabileceğiniz düzenleme ve temizlik ipuçları hakkında paylaşımlar yapın. Bir kez bu pano bir çok fikir ile dolduysa, potansiyel işverenler için Teyzesizsiniz.com profil linkini ekleyebilirsiniz. Bu öne çıkmak için kolay ve etkileyici bir yöntemdir.

3. Erken Başlayın

Eylülde işe ihtiyacınız mı var? Platforma kayıt olun ve Haziran-Temmuz aylarından itibaren iş başvurularına başlayın. Çünkü birçok aile bakıcılarını bir iki ay öncesinden aramaya başlamaktadır.

4. Bilgilerinizi Haftasonu Güncelleyin

Teyzesizsiniz.com’da daha çok hafta başında çocuk bakıcılığı işlerine bakılmaktadır. İşe girmek mi istiyorsunuz? Bu haftasonu profilinizi temizleyin, tertemiz bir başvuru yazısı hazırlayın, profilinizeyeni bir fotoğraf yükleyin vb. Pazar sabahına dinç ve erken bir şekilde başlayın. İş başvuru sürecine girmek için Pazartesi günü tüm planlarınızı iptal edin.

5. Görüşme Sonrası Videosu Gönderin

Teşekkürler mailinin ötesinde düşünün. Onun yerine, akıllı telefonunuzdan kısa bir video çekerek gerçek duygularınızı yansıtın ve onlara, size fırsat verdikleri için teşekkür edin, neden onlarla çalışmak istediğinizi söyleyin. Ve sonra mail atın. Hızlı ve kısa bir şekilde halledin, bu şekilde potansiyel işverenlerin aklında kalacağınızdan emin olabilirsiniz.

6. Yeni Bir Hobi Edinin

Yoga kursuna, kitap kulübüne yada buna benzer faaliyetlere yazılın. Yeni insanlarla tanışmak size bağlantılar kurmanızda ve potansiyel işverenlerle tanışmanızda yardımcı olabilirler.

7. Dürüst Olun

Bir kişi bir işten gerçekte ne istediğini, nelerle uğraşabileceğini ve ne yapabileceğini belirttiğinde, başvurusunu öne çıkartabilir. İşte bu profesyonellerin kullandığı bir yöntemdiri bu yüzden kendinizi diğer insanlardan ayırın ve profesyonel olduğunuzu gösterin.

8. Fazladan Yol Kat Edin

Aslında bu yöntem her zaman makul değildir ama eğer zamanınız varsa olumlu bir izlenim bırakmak için potansiyel işverenleri ziyaret edebilirsiniz. Bu ekstra adımı atmak, işverenlerin sizi değerlendirmesine fırsat tanıyabilir ve işi kapabilirsiniz.
Bu yöntem iş bulma yöntemleri arasında oldukça yaratıcıdır. Bu ziyaret bir sabah koşusu sırasında, parkta yada kısaca bir yerde konuşmak şeklinde olabilir. Bu ailelerin zihninde sizin işi ciddi olarak istediğiniz ve bunun için heyecanlandığınız fikrini oluşturur. Çünkü diğer bütün yeteneklere tüm bakıcılar sahip, dolayısı ile bu gibi şeylerle kendinizi öne çıkartabilirsiniz.

9. Yaratıcı Çözümler Önerin

Konuşulan konu hakkında söyleyecek bir sözünüz yoksa da, bazı yaratıcı çözümler ortaya koyarak kendinizi öne çıkartabilirsiniz.
“Bakıcımız evdekilere haftada bir pasta yapıyordu ve onlara şiir okuyordu. Sıkıntımıza harika bir çözüm ile geldi. Çok farklıydı ve tamamen kendine hastı. Sadece görevlerini yapan diğer bakıcıları istemiyordum. Ailemizde harika bir izlenim bıraktı ve üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen bu etki hala devam etmekte.”

Olmanız gerektiğini hissettiğiniz biri gibi olmaktansa tamamen kendinize has olmak çok daha etkileyicidir. Bu yüzden sonraki bakıcılık başvurunuzda, kapıdan girerken başınız dik olsun ve ceplerinizde bu gibi fikirler olsun…

Bir önceki yazımız olan BAŞARILI BİR YAZ PROGRAMI İÇİN BEKLENTİLERİZİN BELLİ OLMASI KİLİT UNSURDUR başlıklı makalemizde Bakıcı ve Bebek Bakıcısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*