İŞ BULAMAMANIZIN 5 NEDENİ

İŞ BULAMAMANIZIN 5 NEDENİ

Bir çocuk bakıcısı olduğunuzda, doğru işi bulmak ve doğru ailenin kriterlerine uygun olmak genelde kontrolümüzün dışındadır.

Yine de, size işinizi maliyetlendirebilecek belirli hatalar vardır. Bunlar nelerdir? Sormanıza memnun olduk. İşte çocuk bakıcılarının iş bulamamasının beş nedeni ve bu hataları nasıl önleyeceğiniz hakkında bilgi.

1. Çok Fazla Para İstemek

İlk görüşmede para konusunu açmak iyi bir fikir olmayabilir. Yine de, bunun önemli olduğunu düşünüyorsanız, yumuşak davranmaya çalışın.

İlk teklifin düşük olduğunu düşünüyorsanız, biraz daha istemekte bir sıkıntı yoktur fakat tecrübesizlik pazarlık gücünüzü azaltır. En iyi yöntem, temiz bir özgeçmişe sahip olmak ve denemektir. Değerinizi kanıtladıktan sonra zam için görüşün.

2. Profilinizi Üçlü Kontrole Uygun Hale Getirmemek

Profesyonel olmayan geçmiş, profiller ve mesajlar işverenler için büyük dikkat noktalarıdır. İngilizceyi ikinci dili olarak konuşan biri için uygun gramer ve kelimeleri kullanmak en önemli şeylerden biridir. Fakat cümle başında büyük harfle başlamayan adaylar tembel gözüyle görülür ve bir ailenin en son isteyeceği şey tembel bir çocuk bakıcısıdır!

3. Uygun Kişi Olmamak

Ailenin kendi çocukları yaşında ş tecrübesi olan birini tercih etmesi sizin bu işi yapamayacağınız anlamına gelmez. Bölgenizdeki tüm açık pozisyonlar için başvuru yapmak, sadece birine odaklanmaktan daha faydalıdır.

Meslekte yeni misiniz? Görüşme sürecinin başlarında iyi yönlerinizi anlatın. Neden diğer adaylardan daha az deneyiminiz olmasına rağmen sizi seçmeleri gerektiğini açıklayın.

4. Görünüşünüzü Önemsememek

Görünüş dediğimizde, kast ettiğimiz işimizi ciddiye aldığımızı ve saygı duyduğumuzu göstermektir. Görünüş rol çalar.

Görünüş konuşmak kadar önemlidir. Bu yüzden tüm varlığınıza dikkat edin.

Başvurunuzda, bu iş için en uygun adayın neden siz olduğunu açıklayın. Tüm görüşmelere güvenle gidin. Kendinize güvendiğinizi gösterin ve profesyonel davranın. Bu şekilde işverenler işi yapabileceğinize daha çok güvenir.

5. Mülakat Pratiği Yapmamak

Mükemmel bir özgeçmişe, referanslara sahip olmak ve dünyadaki tüm deneyimleri yaşamış olmak eğer ki mülakat yeteneğiniz yoksa işe yaramaz. Pratik ve daha fazlasını yapmanızı gerektirir.

İlk ve en önemli şey asla geç kalmayın. Mülakata geç kalan biri güvenilir değildir ve zamana değer vermez. Mülakat ayrıca iletişim becerilerinizi geliştirmek için bir şanstır. Ve soru sormaktan korkmayın. Bu kendinize güvendiğinizi gösterir.

Henüz bir işe girmediyseniz, umutsuzluğa kapılmayın. Yapabileceğinizin daha iyisini yapacağınızdan emin olun ve sürece güvenin.

Bir önceki yazımız olan ÇOCUK BAKIMINDA ACİL DURUMLARDA YAPILACAKLAR LİSTESİ başlıklı makalemizde Acil Durum, Bebekler ve Çocuklar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*