HARİKA BİR BAKICI OLDUĞUNUZUN 10 İŞARETİ

HARİKA BİR BAKICI OLDUĞUNUZUN 10 İŞARETİ

Harika bir bakıcı olduğunu nasıl anlarsın? Bu belirtileri bir kontrol et…

Bakıcılar, nasıl harika bir bakıcı olacaklarına dair birçok tavsiye alırlar (Çünkü kendilerini sürekli geliştirmeyi istemeleri önemlidir!). Fakat bazen de zaten harika bir bakıcı olduğumuzu duymaya ihtiyacımız vardır.

Bildiğimiz kadarıyla teyzesizsiniz.com en iyi bakıcı deneyimlerine ev sahipliği yapmakta (bakıcılarını seven ebeveynlere göre). İşte seni harika bir bakıcı yapan 10 belirti!

Hata Yaptığında Kabul Et

Ben 11 aylık kızım ile ilk olarak anneliği yaşadım, kızıma bakıcı ararken, benim için olması gereken en önemli özelliklerden biri bebeğimi sevmesi ve dikkat etmesinin yanı sıra yanlış bir şey yaptığında dürüst olmasıydı. Kızım henüz 4 aylıkken bakıcı kızımın tırnaklarını kesmeye çalıştı (öncesinde bana danışmadan) ve yanlışlıkla derisini kesti. Küçük bir şey diye düşündü, sadece biraz kanadı. Eve vardığımda, bakıcı kızımda hiçbir belirtisini göremediğim halde bana ne olduğunu söyledi, zaten öbür türlü haberim olmazdı. Bana söylemek zorunda değildi, fakat bu dürüstlüğü bana zamanla onun ne kadar iyi, hayatımdaki en önemli varlık olan kızıma karşı sevgi ve ilgi dolu olduğunu gösterdi.

Küçük Şeyleri Önemse

Belki kulağa çılgınca gelebilir ama bana onun iyi bir bakıcı olabileceği fikrini veren şeylerden bir tanesi de kedime karşı kibar olmasıydı! Belki bir çocuğa veya işverene karşı kibar olmak kolaydır ama bu onun gerçekten kibar ve sevecen olduğunu gösterir. Bence düzgün zihniyete sahip bir insan kolayca sağlıklı yemekler yapmayı, eğitici oyunlar oynatmayı, ilk yardımı öğrenmeyi ve suni teneffüsü öğrenebilir fakat gerçekten bir işi tamamlamak için o işi sevmek gerekir.

Herkes Seni İstiyor

Bakıcı kızımı doğum günü partisine götürdükten sonra, ev sahibi anne beni aradı ve bakıcım için övgüler yağdırdı (ve tabi ki numarasını istedi). Ayrıca oyun alanlarında her gün yabancılardan da iş teklifi alıyor.

İlk Adımı Sen Atmalısın

Bakıcım benim ona bulaşıkları dizmesini söylememi yada çocukların okul hazırlıklarını yapmasını söylememi beklemezdi, sadece yapardı. Bunu yapmak kolay görünüyor lakin aslında her şeyi söylememi gerektirmemesi zamanda harika şekilde tasarruf. Bakıcım aynı ikinci ben gibi.

Sen Çocuklarla İlgileniyorsun – Bu Bir İşten Daha Fazlası

Bakıcım bana sarılmayı, beşlik çakmayı, korumayı ve pozitif, destekçi bir çevre oluşturmayı gösterdi. Bakıcım çocuklarıma ufak kusurlar aramaktansa iyi şeyleri gösterdi.

Ve bunlar da ebeveynlerin harika bir bakıcı olduğunu düşüneceği diğer 5 işaret:

1. Ebeveynler seni çocuklarının sevdiği oranda sever.
2. Zamanında işinde ol ve konu ayrılma zamanı olduğunda esnek davran.
3. İhtiyaçların hakkında insanlarla anlaşabiliyorsun, o zaman ailelere de çocuklarından bahset – hem iyi hem kötü şeyleri.
4. Eğer bir şeyden emin değilsen, sor.
5. Evin içerisinde olumlu bir çevre oluştur.

Bir önceki yazımız olan YENİ YILDA NASIL OLACAĞIM? başlıklı makalemizde Hedefler, Kişisel Gelişim ve Yeni Yıl hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*