GENÇ ANNE BABA OLMANIN 10 FAYDASI

GENÇ ANNE BABA OLMANIN 10 FAYDASI

Eğer genç bir anne-babaysanız Cuma geceleriniz bekar arkadaşlarınızınkinden biraz daha farklı olabilir. Kızlarla bir şeyler içmek ya da meşhur bir restorana gitmek yerine bebeğinizi banyo yaptırıp ona masal anlatıyor olursunuz. Fakat bu ilk bebekli yaşam tarzınız için güzel anılar biriktirmenizi sağlar. Bu erken yaşta aile kurmuş olmanızın birçok avantajından sadece biridir.

İşte genç anne-baba olmanın 10 avantajı!

1- Önemli konuları erken yaşta öğrenmiş olursunuz.

Ünlü bloggerlardan biri “kızım bana çok şey öğretti. Kızımı yetiştirdiğim kadar kendimi de insan olarak yetiştirdim.” Diye belirtiyor. Bloggera göre kızından öğrendiği küçük hayat dersleri çağın ötesinde hissettiriyormuş.

2- Bir başkasına bakmak kendinize de bakmanız için cesaret verir.

Ünlü bloggerlardan birisi de oğlum için yolunda olmasını sağlarken her şeyi doğru yapmaya çok odaklandım, onun için kendi sağlığıma da dikkat ettim.

3- Aile olmaya geçiş kolaylaşır

Bloggera göre ani gelişmeler, spontane seyahatler ve belirsiz yerlerde uyuduğunuz yaşam tazına geçişten başka şansınız olmadığında anne olmak her şeyi kolaylaştırır.

4- Daha çok çocuğa sahip olmak için çok zamanınız vardır.

Genç yaşta ilk bebeğinize sahip olduğunuzda ikinci çocuk için aileniz ve arkadaşlarınızdan daha az baskı görürsünüz. İkinci çocuğa hamileyken kimse bana biyolojik yaşımla ilgili bir şey sormadı diye belirtiyor ünlü blogger.

5- Çocuğunuzla ilgilenmek daha kolaydır.

Oğlunuz gibi siz de çizgi filmleri izlemekten, lego yapıp bozmaktan ya da bir kitabı milyon defa okumaktan zevk alırsınız. “Oğlum büyüdükçe onun yaşlarındayken hayatımın nasıl olduğunu hatırlamak daha kolay oluyor.” Diyor blogger.

6- Çocuklarınızla daha çok zaman geçirirsiniz.

Geç yaşlardansa 20li yaşların başında çocuğunuzun olması onunla eğlenecek daha çok zamanınızın olması ve daha çok anı biriktirmeniz demektir.

7- Gelecekteki aileniz için plan yapacak zamanınız olur.

Hiçbir şey düşündüğünüz başka birinin olması kadar sizi motive edemez. Genç yaşlarda geleceğinizi planlamak, sizi tüm kişisel ve profesyonel hedeflerinize ulaştıracaktır.

8- Hayatınızda daha erken dinlenecek boş vaktiniz olur.

Kızınızın evden ayrılacağı günü dört gözle beklemezsiniz ama küçüğünüz üniversiteye gittiğinde bir gün 40 yaşlarına geleceğini de düşünmek güzeldir. Geç yaşta çocuk sahibi olmaya karar veren aileler çocuklarıyla meşgul olurken siz gezmek ve dinlenmekle meşgul olursunuz.

9- Çocuklarınız büyük anne-babasıyla daha aktif zaman geçirebilir.

Genç yaşta aile olarak ailenizin çocuklarınızla daha canlı ve sağlıklı zaman geçirmesine izin vermiş olursunuz. Genç büyük anne-babalar doğal olarak daha çok enerjiye sahiptirler.

10- Siz de daha çok enerjiye sahip olursunuz.

Uykudan muzdarip olmayan aile yoktur. Tabi ki gecenin belirli saatlerinde uykudan uyanmak her yaşta zordur ama genç olduğunuzda vücudunuz bunu daha kolay kaldırabilir.

Tüm bu faydalarla beraber, saat 21.00da yatacak çocuklarınızla Cuma akşamını geçirmek konusunda endişe etmezsiniz. Sadece belirli aralıklarla kendinize izin verdiğinizden emin olun.

Bir önceki yazımız olan ÇOCUKLARA SÖYLEYECEĞİNİZ 11 ÖNEMLİ ŞEY başlıklı makalemizde Çocuk Gelişimi ve Çocuklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*