DADINIZIN İZİN, BAYRAM VE HASTALIK GÜNLERİNİ NASIL AYARLAMALISINIZ?

DADINIZIN İZİN, BAYRAM VE HASTALIK GÜNLERİNİ NASIL AYARLAMALISINIZ?

Dadınızın izinli günlerinin ücretini ödüyor musunuz?

Bir dadı tuttuğunuzda, genellikle maaş oranları ve program hakkında konuşursunuz. Peki ya izin, bayram ve hastalık günlerinin ücreti?Dadı olmak bir iştir, tıpkı diğer işler gibi. Ve dadıların da tıpkı bizimki gibi kendilerine ait bir hayatları vardır ve sigorta, fazla mesai ve izin günlerinin ücretleri ödenmelidir.

Ailelerin çoğu bir bakıcı tutarken bu gibi şeyleri görüşmeyi unuturlar. Resmi olarak birini tutmadan önce tüm bunları konuşun. Ve dadınızın sözleşmesine bu detayları eklemeyi unutmayın.

İşte konuşmanız gereken şeyler:

Bayram Ücreti

Bayramlar herkes için yoğun geçer, bu yüzden bakıcınıza kendi aileleri ve çocuklarıyla ilgilenebilmeleri için bayram izni vermeniz doğaldır. Toplu çalışma günlerine bağlı olarak bu günleri görüşün.
Resmi tatil olarak ilan edilen günlerin işverenler tarafından karşılanması gerekir.

İzin Ücreti

Herkesin enerji depolamak için biraz ihtiyacı vardır. Ve dadıların da kesinlikle çocuklarınızın bakımını karşıladıktan sonra biraz dinlenme ve eğlenmeye ihtiyaçları vardır. İki haftalık ücretli izin normaldir ve aynısını sizin dadınız için de öneriyoruz.
Çoğu aile kendi tatilleri çerçevesinde dadılarının tatillerini ayarlamaya çalışırlar, böylece yedek çocuk bakıcısı bulma telaşından kurtulurlar.
Bu izin günlerini kullanmak için kurallar koyun. Örneğin, dadınızın ne kadar kendi istediği vakitlerde izne ihtiyacı olduğunu göz önünde bulundurun. Sizi nasıl bilgilendirecek: birebir mi, mesajla mı yoksa mail aracılığıyla mı? Günlerini bölebilir mi yoksa bir anda en az bir hafta kullanmak zorunda mı?

Hasta Günlerinin Ücreti

Dadınız gün boyunca çocuklarla beraberken, hasta olması kaçınılmazdır. Hasta günlerinin ücreti bayram ve tatil günlerinkiyle aynı değildir. Bu dört beş günü karşılamak aileler için yaygın bir davranıştır, fakat belirli bir miktarda önceden mutabık kalmalısınız, bu herkes için en iyisidir.
Yeniden, dadınız size vermesi gerekenleri ne kadar göz önünde bulunduruyor ve bilgilendirme şeklini sizinle nasıl anlaştı?
Şimdi yedek bakıcı için 5 seçeneğinizi değerlendirerek dadınızın hasta günlerinin planını yapın.
Bu ücretli izinleri sağlamak ona ve aileniz için yaptığı herşeye değer verdiğinizi göstermenin en iyi yoludur.

Bir önceki yazımız olan BAKICI MI KREŞ Mİ? başlıklı makalemizde Bakıcı, Bakıcılar ve Çocuk Bakıcıları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*