ÇOCUKLARINIZI HASTALIKTAN NASIL KORURSUNUZ?

ÇOCUKLARINIZI HASTALIKTAN NASIL KORURSUNUZ?

İşte tüm ailenizi mutlu ve sağlıklı tutmanız için anneler tarafından test edilmiş ipuçları listesi.

Ebeveynler için yılın her döneminde çocuklarını okuldan kapacakları hastalıklardan ya da bitten nasıl koruyacakları endişesi vardır. Önlem almak işin anahtar kısmıdır, neyse ki ebeveynlere yardım edece birçok öneri vardır! Annelere çocuklarında oluşan hastalıkları önlemenin güvenilir yöntemlerini sorduk, böylece çocuklarımı okuldan ve eğlenceden geri kalmamış olacak.

Grip ve Soğuk Algınlığını Önleme

Bir anne önerisi:

Çok sık el yıkarız. Ayrıca, elleri temiz tutmanın yolu, tırnakları kesmekten geçer. Özellikle gripten korunmak için her eylül ayında grip aşısı oluruz.

Başka bir anne önerisi:

İyi ki siyah mürver var. Çocuklarıma sıvı halde veriyorum böylece siyah mürver tabletini kendim yapıyorum. Düzenli olarak kullanıldığında soğuk algınlığı ve gribe iyi gelir.

Başka bir anne önerisi:

Kepçe kepçe C vitamini!

Başka bir anne önerisi:

Grip hastalığı vücuda yayıldığında, bağışıklık sistemini güçlendirmek için c vitamini tableti alırız. 5 yaşındaki çocuğumun astımı var, bu yüzden akciğerleri soğuk algınlığıyla savaşırken yardımcı olması için nefes açıcı yağlar kullanırım.

Mide Virüsünden Korunun

Bir anne önerisi:

Günde iki çay kaşığı elma sirkesi, mide virüsünden korur.

Başka bir anne önerisi:

Elleri yıkamak ve prebiyotik kullanmak en büyük önerim.

Başka bir anne önerisi:

Bir çocukta mide virüsü olduğunu biliyorsak, en az bir hafta boyunca hasta kalacağını biliriz ve arkadaşlarıyla görüştürmeyiz. Hastalık semptomları ortadan kalksa bile bir süre bulaşıcı özellik gösterebilir.

Başka bir anne önerisi:

Zor olsa bile, çocuğun elini ağzına götürmemesi anahtar kısım. 10 yaşındaki oğlum sanki büyük bir işmiş gibi tırnaklarını kemiriyor. Beraber mikropları araştırmak, tırnaklarıyla beraber neler yediğini görmesini sağladı. Ayrıca, tırnaklarına yara bandı sarmak, tırnaklarını kemirmesinin büyük ölçüde önüne geçti.

Karın Ağrısından Korunun

Bir anne önerisi:

Çocuklarıma, iyi bağırsak bakterilerini arttırmak için yoğurt yediriyorum.

Başka bir anne önerisi:

Karın ağrısının birçok nedeni olabilir. Çocuğumun karın ağrısından dolayı birçok doktora gittik, onlarca test yaptırdık, özel diyetler uyguladık en sonunda fark ettik ki, karın ağrısının sebebi yeteri kadar su içmemesiydi! Artık, kahvaltıdan önce, okuldan geldiğinde, TV izlerken aralıklarla birer bardak su içmek zorunda.

Başka bir anne önerisi:

Çocuklarımı neredeyse her gün donmuş yağlara maruz bırakıyordum, artık mide rahatsızlıklarını gidermek için kekik yağı kullanıyorum.

Göz Kızarıklıklarını Önleyin

Bir anne önerisi:

Çocuklar her şeye dokunurlar. Çocuğunuza ellerini sıklıkla yıkamasını öğretebilirsiniz ama okulda sürekli koştururlar. Kağıt mendil olmadan yüzlerine ve ağızlarını dokunmamaları gerektiğini öğretmek daha çok işe yarar.

Başka bir anne önerisi:

Çocuklarıma sürekli olarak, bekleme odalarında dergilere veya oyuncaklara dokunmamalarını söylerim. Bunun yerine mikrop tutan şeylerden bahsedin!

Başka bir anne önerisi:

Her zaman ellerini gözlerinden uzak tutun. Çocukların tıkanıklık veya nefes alamama sorunu yaşamaması için her gece yastık kılıflarını değiştiririm.

Başka bir anne önerisi:

Anne sütü. Çocuğumun gözlerinde bir problem olduğunda sıyrıklarda ya da kızarıklıklarda tam anlamıyla her şeyde anne sütü kullanırım. Her yerde.

Bitleri Önleyin

Bir anne önerisi:

Okula gitmeden önce her gün oğlumun saç derisine saç jölesi ya da köpüğü sürerim. Böylece bitler saç derisine ulaşama!

Başka bir anne önerisi:

Çocukların uyku battaniyelerinin birbirine değmesine asla izin vermem. Ayrıca oyun oynarken sıcak olduğunda, ceketlerini de birbirine yakın koymuyorum.

Başka bir anne önerisi:

Sinema ya da tiyatro koltuklarında aşırı temkinliyim. İlkokul hemşirelerinin önerilerini hatırlıyorum, o koltuklar herkesin kafasının değdiği yerlerdir. Oturmadan önce koltukları incelemeye çalışırım, kızların saçlarını toplar, kafalarımızın altına ceketleri koyarım, eve geldiğimde de ceketleri yıkarım.

Başka bir anne önerisi:

Çocuklarıma şapkalarını en yakın arkadaşlarıyla bile paylaşmamalarını söylüyorum. Çünkü bitler en yakın arkadaşlarının şapkası olduğunu önemsemez.

Migreni Azaltın

Bir anne önerisi:

Belirli bir düzen içerisinde olmak migreni azaltmak için önemlidir. Her gün aynı saatte uyanıp uyumaya çalışırız, hafta sonları bile.

Başka bir anne önerisi:

Migren ve baş ağrısını önlemek için magnezyum ve diyet takviyesi alırız.

Başka bir anne önerisi:

Bolca su için. Çoğu migren, özellikle okul çağındaki çocuklardaki migren, sıvı kaybından dolayı meydana gelir.

Başka bir anne önerisi:

Stresli durumlarda yemek yemek önemlidir. Olayın stresi, açlıkla beraber daha kötü bir hal alabilir. Ve bir kez migren tutarsa, durdurmak imkansızdır!

Kulak İltihabından Korunun

Bir anne önerisi:

Çocuklarım kulaklarından şikayete başladığında, kıyılmış sarımsakla zeytinyağı karışımı sürerim, bu, kulağı normal sıcaklığa getirir sonrasında birkaç damla da kulağına damlatırım. Yağ ağrıyı azaltır, sarımsağın anti bakteriyel özelliği de iltihabı giderir. Üç çocuğum var, ve hepsi bu yöntem sayesinde çabuk bir şekilde iyileşir.

Sağlıklı Kalmak İçin Öneriler

Bir anne önerisi:

Çocuklarıma iki yıldır düzenli olarak prebiyotik veriyorum, böylece okulda dolaşan hastalıkların çoğuna karşı bağışıklık gösteriyorlar.

Başka bir anne önerisi:

Bolca uyku. Yorgunluk vücudu halsiz bırakır.

Başka bir anne önerisi:

Çocuklarım sıklıkla ellerini yıkarlar ve hepsinin beslenme çantalarında el sabunları olur. Ayrıca her gün prebiyotik ve vitamin alımına dikkat ediyorum, öğünlerin atlanmamasına

inanıyorum, sadece iyi yemek yemek değil küçük bir parça kurabiye ya da kek bile olsa sevdikleri yemekleri yemeleri önemli!

Başka bir anne önerisi:

Çocuklarım okulda eve geldiklerinde kıyafetlerini değiştirirler. Mikroplar çamaşır sepetine gider.

Başka bir anne önerisi:

Evde biri hasta olduğunda, tüm lamba düğmelerini, kapı kollarını ve dolap kulplarını silerim. Ayrıca kumanda, bilgisayar klavyesi ve kullandıkları cihazları da silerim.

Başka bir anne önerisi:

Çocuklarım yıl boyunca dışarıda oyun oynar, çünkü temiz hava ve hareket onları dinç tutuyor.

Başka bir anne önerisi:

Anti bakteriyel sabunlara karşıyım. 9 yaşındaki oğlum haftada sadece 2 defa banyo yapar ve nadiren hasta olur. Biraz kirlenmeleri bağışıklıklarını kuvvetlendirir.

Çocuklarımın Ellerini Bakteriden Nasıl Uzak Tutarım?

Bir anne önerisi:

Çocuklarımın beslenme çantalarına mutlaka el temizleme sabunu koyuyorum, böylece yemeğe temiz ellerle başlıyorlar.

Başka bir anne önerisi:

Çocuklarımın küçüklüğünden beri tuvalete gittiklerinde ellerini yıkayana kadar hiçbir yere ellememeleri bir kuraldı. Bu şekilde ellerini yıkayana kadar mikroplarını çevreye yaymazlar.

Yaşam tarzınız ve çocuklarınızın yaşları önemli değil, bu önerilerden en azından birkaçı işinize yarayacaktır. Fakat unutmayın, yeni bir şeyler denemeye kalktığınızda ailenizle ve doktorunuzla mutlaka konuşun.

Bir önceki yazımız olan GECE ALTINA KAÇIRMA: NEDEN OLUR VE BU KONUDA NELER YAPABİLİRSİNİZ? başlıklı makalemizde YatakIslatanÇocuk hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*