ÇOCUKLAR İÇİN HOBİLER

ÇOCUKLAR İÇİN HOBİLER

İyi haber, bu çocuklar bütün gün bilgisayar başında vakit öldürmüyorlar! Doğaya dönüyorlar. Çocukları açık havaya yönlendiren hobiler sanatla ilgili yeniden popülerleşen hobiler kadar harikadır. Örgü, tığ işi gibi bireysel sanatlar günümüzde gittikçe popülerleşiyor, özellikle ilkokul çocukları arasında. Ayrıca pul ve beysbol kartları biriktirmeyi de unutmayın. Hiç olmadığı kadar popülerdir.

İşte günümüzün yeni hobilerinden birkaçı:

Doğayla İlgili Hobiler

Popüler doğayla ilgili hobi olarak gittikçe ilgi gören bir hobi. Doğal dünyayla olumlu etkileşimler içinde olmak çocukların sevdiği bir fikir.
Bahçecilik bu da çocukların sevdiği hobilerden biridir. Çocuklar bazen çamura bulanmaktan hoşlanmazlar ama tohumların filizlenmesi saf bir sihir gibi görünür.
Böceklerle İlgilenmek marketlerde bulunun birkaç popüler ürün çocuklara larvadaki kelebekleri yetiştirme olanağı sağlar.
Yerbilim çocuklar arasında revaçta olan bir hobidir. Taş biriktirmek ilgi çekicidir ve yerbilimi açısından bu taşları ilginç yapanın ne olduğunu bulmak daha da eğlencelidir. Çocuklar doğadaki maddeleri tanımayı severler.
Çocuklarınızın çevreyi korumalarına yardımcı olmanın eğlenceli yollarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Bilimle İlgili Hobiler

Astronomi çocuklar artık bilimi daha çok ilgi çekici buluyorlar. Takımyıldızlarının tanımını öğrenmenin modası hiç geçmez ve güneş sisteminin dönenceleri yatak odası aksesuarı olarak her zaman ilgi görür.
Meteoroloji, ya da hava durumu çalışmaları gittikçe ilgi görüyor. Meteoroloji hem bilim hem de hava olaylarıyla ilgilidir. Gün içinde çocukların hava tahmininde bulunmalarını sağlayan değişken fiyatlarda hava tahmin cihazı vardır.

Film ve Fotoğraf

Dijital devrimle beraber, videografi ve fotoğraf alanında uzmanlaşmak her zamankinden daha kolay.
Yazılım çocukların fotoğraflarını ve videolarını düzenlemelerine olanak sağlar. Eğer para sıkıntısı çekiyorsanız, yerel kamu erişim televizyon istasyonunuz ya da kütüphaneler çoğunlukla çocukların kullanabileceği video gereçleri bulundurur.

Biriktirme

Geleneksel pul ve para biriktirme çocuklar arasında hala popülerdir. Henüz modası geçmiş değil!
Geleceğe yönelik maddi yatırım amaçlı biriktirme çocuğunuzun birikim dürtüsünü teşvik etme amaçlı olmamalıdır.
Uzmanlara göre çocuklara koleksiyon yaptırmadaki amaç onları eğlendirmek, heveslendirmek ve onlar için değerli olan şeyleri nasıl koruyacaklarını öğretmek olmalıdır.

Tığ İşi, Örgü, Oya ve Diğer Bireysel Sanatlar

Geçen altı yıl içerisinde gençler arasında örgüye olan ilgi yeniden canlandı. Eskiden sanat tarihi derslerinde öğretildiği bilinen bireysel sanatlar hakkında son zamanlarda herkes konuşur oldu. Örgü kitapları gittikçe popülerlik kazanıyor.

Yemek Yapma

Şimdilerde yemek yapmak çoğu çocuk için oldukça popüler. Şeflerin ünlenmesiyle artık çocukların ilgisini çekiyor. Yemek yapmak son zamanlarda çocuklar için temel hobi durumunda.

Bir önceki yazımız olan ÇOCUKLAR İÇİN YABANCI DİL DERSLERİ başlıklı makalemizde Çocuklar ve Eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*