ÇOCUKLAR İÇİN EĞLENCELİ “ANNEM VE BEN” DERSLERİ

ÇOCUKLAR İÇİN EĞLENCELİ “ANNEM VE BEN” DERSLERİ

Annem ve ben derslerinde, bebeğiniz ya da çocuğunuzla oyun oynayabilir, bağlarınızı kuvvetlendirebilir ve hareket edebilirsiniz!

Yeni bir anne olarak, etrafınızdaki dünyadan soyutlanmış-konuşabileceğiniz tek kişinin bebeğiniz olduğu evde bir başınıza tıkılı kalmış- hissedebilirsiniz. Ama böyle olmak zorunda değil! Annem ve ben dersleri evin dışına çıkmak ve diğer yeni annelerle iletişime girmek gibi harika fırsatlar sunar. Annem ve ben derslerinde, öğrenmenin önemli bir bölümü olan oyunlar oynayabilirsiniz, onlarla ilişkilerinizi geliştirebilir ve hareketlenebilirsiniz! Çocukların oyun saatine ihtiyaçları vardır çünkü bu onlar için öğrenme şeklidir.

Anne olarak, çocuğunuzla yapabildiğiniz her derste çocuğunuzla konuşmayı seveceksiniz. Evin dışında gelişen neden-sonuç ilişkilerini görmeyi seveceksiniz. Yeni bir anne olarak, buna ihtiyacınız var. Herkesten farklı anne olarak, daha fazlasına ihtiyacınız var. Kütüphanede bir hikaye saati ya da müzik dersi oldukça iyi hissettirecektir, her birinden zevk alın ve diğer anne-baba ve çocuklarla beraber olun.

Işte bebeğiniz ve sizin için doğru ders seçiminize yardımcı olacak öneriler:

Bana Bir Masal Anlat!

Hikaye saati en popüler annem ve ben derslerinden biridir, halk kütüphanesinden ya da kitapçılarda kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Daha da iyisi, hikaye saati genellikle bedavadır. Hikaye saati 6 ay ile 5 yaş arası çocukların okumayı sevmeleri için harika bir yöntemdir.bazı kütüphaneler 18 ay altı bebekler, çocuklar ve okul öncesi gibi farklı yaş gruplarına göre hikaye saati yaparlar. Yerel halk kütüphanenizin imkanlarını control edin!

Müzik Yapın

Bebekler herşeyden önce müziğe tepki gösterirler, bu da annem ve ben derslerinde popüler olan başlıklardandır. Bu şarkı söylemek, özgürce saçmalamak ve bebeğinizle etkileşime geçmek için harika bir fırsattır. En popüler müzik derslerinden biri olan “Birlikte Müzik” dersleri, tüm ailenin birbirine açık olduğu ve beraber müzik yapmayı keşfettikleri derslerdendir.

Entellektüel Olun

Çocuğunuzu resim dersine götürmeniz, kendi yaratıcı yeteneklerini keşfetmelerini sağlar ve bebeğinizi evinizi dağıtmaktan uzak tutar! Yaş grupları ve ücretleri bölgenize göre değişiklik gösterebilir. Resim dersleri 1 yaşın altındaki bebekler için de uygundur. En sonunda karşınızda bir baş yapıt duracak.

Yüzmeye Gidin!

Çocuğunuzla yüzme derslerine başlamak için hiçbir zaman erken değildir. Annem ve ben dersleri olarak çoğu yüzme dersinde çocuğunuza suyu kullanmayı öğretir ve kendini güvende hissetmesini sağlarsınız. Çocuğunuza yüzmeyi öğretirken aklınızda bulundurmanız gereken en önemli şey bunun uzun bir süreç olduğudur. Eğlenme, motivasyon ve yeteneğin dengesini içinde barındırır bu yüzden ne kadar erken başlarsanız o kadar iyidir! En erken 8 haftalık bebekler sizinle beraber suyu keyfini çıkarabilirler, tek başlarına yapabildikleri genel dersler 3 yaşından başlar. Yüzme dersleri için arayabileceğiniz en iyi yer yerel olimpik yüzme havuzlarıdır.

Jimnastik ve Spor Salonlarına Katılın

Jimnastik ve spor salonları çocuklar için harika yerlerdir. Küçükler için jimnastik salonları 4 aydan 12 yaşa kadar farklı dersler sunar. Böylece çocuğunuzun koordinasyon kazanmasını, temel motor yeteneklerini gelişmesini ve bitmek bilmeyen enerjilerini harcamasını sağlarsınız. Çocuğunuz ayrıca oyun saatinin sağlıklı ve enerji verici olduğunu öğrenmiş olur.

Genel Annem ve Ben Derslerini Deneyin

Annem ve ben dersleri için oldukça fazla seçenek vardır ve bu bazen can sıkıcı olabilir. Bebekler ve çocuklar için resim, müzik, oyna ve öğren gibi farklı hizmetler sunan kurumlar mevcuttur. Uzmanlar bu derslerin çocuklara rutini, yeni aktivite ve insanlarla iç içe olmayı öğretir, size de ede yapabileceğiniz yeni fikirler üretme fırsatı sunar.

Ne tür bir ders seçerseniz seçin, aileniz ve sizin için en doğrusunu seçebilirsiniz. Hastane ya da diğer profesyonel kurumlarda bir uzman tarafından verilen bazı dersler, çocuklardaki uyku ve beslenme gibi temel problemleri ele alır. Düzenlenen programların bebekler için güvenli olması en önemli koşullarıdır. Bebekler ve çocuklar eğlenirken anneler de kendileri gibi yetişkinlerle iletişime geçebilirler.

 

Bir önceki yazımız olan 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN EN İYİ 20 OYUNCAK başlıklı makalemizde bebek oyuncağı ve Oyuncak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*