ÇOCUKLAR İÇİN 10 KOLAY SİHİR HİLESİ

ÇOCUKLAR İÇİN 10 KOLAY SİHİR HİLESİ

Sihirbazlar genellikle sırlarını ortaya koymazlar ama bu sırların bazılarını yazımızda bulacaksınız! Çocuklarınız bu hileleri arkadaşlarını şaşırtmak için kullanabilir.

Çocuklara yönelik sihirbazlık hileleri, aile üyelerini eğlendirmek adına anne-babalar ve bakıcılar için harika bir yöntemdir. Sonuçta, kim sihirbazlığı sevmez ki?

Bir sihirbaz, “ çocuklar için performans sergilediğimde kendilerini yetişkin gibi hissetmelerini sağlarım, yetişkinler için performans sergilediğimde ise kendilerini çocuk gibi hissetmelerini sağlarım” der. Sihirbazlık hileleri eğlenceliridir fakat, dahası da var. sihir çocuklar için iyi birşeydir. Erken yaşlarda sihirbazlık hileleri öğrenmek, özgüven oluşturur ve sosyal yeteneklerin gelişmesine yardımcı olur, özellikle de çocuk utangaçlığa meyilliyse.

İşte çocuklar için birkaç eğlenceli ve kolay sihirbazlık hileleri:

1. Kaşık Bükme

Hilenin tüm hüneri, kaşık tutma şeklindedir. Kaşığı tuttuğunuz süre boyunca elinizi kaydırırken kaşığa bastırırsanız, bu kaşığa kıvrılma yansıması verir. Biraz Pratik gerektirse de çocukların sihirbazlık hilelerinde uzmanlaşmalarının kolay yollarından biridir.

2. Kağıttan Geçmek

Küçük genç sihirbazınızın kağıttan geçmesini sağlayan yazdırılabilir bir şablon mevcuttur. Bu nasıl mümkün olabilir? Tabi ki, sihirle!  Yani, biraz sihir, biraz da kağıt üzerinde içinden birşeylerin geçebileceği kadar geniş bir açıyla yapılmış kesimlerle mümkün.

3. Sihirli Hesap Makinesiyle Konuşun

Çocuğunuzun tüm ihtiyacı olan bir hesap makinesi e iyi bir hafıza. Çocuğunuz arkadaşına hesap makinesinin kendisiyle konuşmak istediğini söyleyecek ve konuşmanın başlaması için gereken kod; 0.7734. Hesap makinesine bu kod girildiğinde hesap makinesine “MERHABA” yazısı görünecek.

4. Bahse Girerim, Bu Yumurtayı Parçalayamazsın

Çocuğunuz eline aldığı yumurtayı çatlatmak için arkadaşlarına meydan okur mu?  Çocuğunuzun bilmesi gereken tek şey, yumurta ne kadar çok sıkılırsa çatlamasının o kadar zor olduğudur. Yumurtanın şekli, basınç uygulandığında darbelere dayanmasını sağlar.

5. Suyun Kaybolma Hilesi

Çocuğunuz bir bardak suya kendi seçeceği sihirli bir kelime söyler, bardağı ters çevirir ve buz parçacıkları dökülür. Işte sırrı, camın altına sıkıştırılmış sünger tüm suyu çeker. Buz küpleriyse süngerin üstüne yerleştirilir.

6. Havada Gezen Kartlar

Bu kolay kart hilesini yeni başlayanlara öğretmek için ücretsiz hizmet sunan kanallar mevcut. Amaç plastic ve super yağıştırıcıyla özel bir kart yaratmaktır. Bu kartın çocuğunuzun avuç içinden havaya doğru fırlamış gibi görünmesini sağlayacaktır. Birebir yaptığınız kişiler karta dokunmak isteyeceğinden, bu çoğunlukla kameralı görüşmelerde işe yarayan bir hiledir.

7. Lastik Kalem

Bu klasik sihirbazlık hilesini sizlerle paylaşıyoruz. Normal bir kalemi, düzenli olarak ve aynı hızda salladığınızda ahşap yerine bükümlü plastikten yapılmış gibi görünür. Bu herhangi bir özel beceri gerektirmez sadece doğru tekniği yakalamak için biraz pratik ister.

8.Kaybolan Para

Sihirbazlar, kaybolan para hilesinin, çocuğunuzun sihri gerçekleştirmek için gerekli olan motor becerilerini, disiplinini ve güvenini geliştirmesine yardımcı olmak için harika bir başlangıç olduğunu söylüyor. Hile el çabukluğundadır, böylece para sihirbazın kucağına düştüğünde seyirci bunu fark etmez.

9. Yükselen Kol

Çocuğunuzun 30 ila 60 saniye boyunca omzunu duvara yaslayan bir arkadaşı var ve arkadaşına “zihnimle kolunu havaya kaldırırken yavaşça duvardan uzaklaşacaksın” diyor.  Sihirbazlara göre, diğer çocuk duvardan uzaklaşırken, kolu otomatik olarak yükselir.

10. İnanılmayacak Kadar Küçük Bir Delikten Yumurtayı Geçirin

Bu alıştırma aslında bilimci Sparks’ın yaptığı bilimsel bir deney fakat büyüleyici görünüyor! Bunun için soğutulmuş ve soyulmuş katı bir yumurta, yumurtadan daha küçük bir deliğe sahip cam bir şişe, iki kibrit ve kibritleri yakmak için yetişkin bir asistan gerekli.

Bir önceki yazımız olan ÇOCUKLAR İÇİN EĞLENCELİ "ANNEM VE BEN" DERSLERİ başlıklı makalemizde çocuk dersleri ve eğitici dersler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*