ÇOCUK BAKIMI REHBERİ: ÇOCUK BAKIMI SEÇENEKLERİ

ÇOCUK BAKIMI REHBERİ: ÇOCUK BAKIMI SEÇENEKLERİ

Size en uygun çocuk bakıcısı, ihtiyaçlarınıza, bütçenize, gereken deneyim seviyesine ve tüm kişiliği ile size uygun olandır. Farklı deneyim seviyelerindeki çocuk bakıcılarından farklı beklentileriniz olabilir. Genel konuşacak olursak, özel ders verme ya da özel ihtiyaçlı çocuklarla çalışma gibi özel yeteneklerde ve deneyim seviyesinde ücret artar.

Liseli Çocuk Bakıcıları

Okul sonrası bakıma ihtiyacı olan aileler için uygun bir seçenektir. Liselinin çok bir deneyimi yoksa, öncelikle siz evdeyken çocuk bakımını nasıl gerçekleştirdiğini görün böylece rahat bir geri dönüş yapabilirsiniz.

Üniversiteli Çocuk Bakıcıları

Deneyimli olacaklarından daha iyi bir bakım sunacaklarından iyi bir seçenektir. Sadece yoğun akademik program, sınavlar, tatiller ve mezuniyet koşuşturmacası içinde sorumluluklarını aksatmayacağından emin olun.

Deneyimli Çocuk Bakıcıları

Çocuklarınıza profesyonel bir bakım sunarlar. Kreş ya da ilkokul öğretmenleri boş zamanlarında çocuk bakımıyla ilgilenmeyi severler ve harika bir çocuk bakımıyla çocuk gelişimi deneyimi sunarlar.

Aile Üyeleri ya da Güvenilir Komşular

Ailevi bir etken oluşturduklarından iyi bir çocuk bakımı seçeneğidirler ayrıca ücretsiz bir şekilde de çocuklarınıza bakabilirler. Yine de emin olmak için ücret isteyip istemediklerini sorun. Eğer çocuğunuza ücretsiz bakmak isterlerse, onlara akşam yemeği hazırlamayı ya da bir çanta dolusu güzel bir kahve hediye etmeyi düşünebilirsiniz. Tuttuğunuz kişiyle yine aynı şekilde sınırlarınızı ve beklentilerinizi belirlemeyi unutmayın. Günümüzde birçok aile aile üyelerinden çocuk bakıcısı tutmaya meyilliler.

Annenizin Yardımcıları

Ortaokul öğrencileridirler. Genellikle aileyi tanırlar ve aileye yakın otururlar. Annenizin yardımcıları siz evdeyken size yardım etmek için yanınızda olurlar. Çok genç ve deneyimsiz olduklarından çocuğunuzla yalnız bırakamazsınız. Genç birine deneyim kazanma fırsatı sunmuş olursunuz ve yeteri kadar büyüdüklerinde çocuklara tek başına bakmaya başlarlar. Yemek yapılırken çocuklarla oynamak, etrafı toparlamada yardım etmek, doğum günü partilerini ayarlamak gibi birçok görevleri vardır.

Bir önceki yazımız olan BAKICILARIN İŞİ BIRAKMASININ 8 SEBEBİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*