ÇOCUK BAKICI MÜLAKATLARI İÇİN ANNELERDEN 6 ÖNERİ

ÇOCUK BAKICI MÜLAKATLARI İÇİN ANNELERDEN 6 ÖNERİ

Çocuk bakıcılığı işi için mülakata gitmek ürkütücü ve göz korkutucu görünebilir. Hangi soruları soracakları, aileyi sevip sevemeyeceğiniz ya da çocuklar yanınıza gelmekten çekinmesi ile ilgili endişeleriniz olabilir, yeni bir aile ile buluştuğunuzda oldukça gergin olabilirsiniz. Ama endişelenmeyin, sinir bozucu birkaç şey hakkında yardımcı olmak için buradayız!

Gerçek hayat annelerini mülakat sürecinde ne aradıkları hakkında bizleri bilgilendirmeleri için getirdik. İşte aileleri ve işi kazanmak için önerileri.

1. Kokunuzu Kontrol Edin

Bakımlı ve temiz gelmek mülakatın olmazsa olmazıdır. Tabi, yine de aşırı parfüm sıkmaktan kaçının!

2. Arabanızın Güvenliğini Kontrol Edin

Yoğun bir program içindeyken çocuk bakıcılarının genellikle çocukları arabayla getirip götürmeleri gerekebilir. Araba güvenliğinizi kontrol etmek, kendinizi de kontrol etmeniz demektir.

3. Çocuklarla İletişime Geçin

Aileleri etkilemeye odaklanmak kolaydır fakat sizin gibi çocuklarla anlaşmak daha önemli ve bazen oldukça da zordur! Onlara bir şeyler sormak ve cevaplarını gerçekten dinlemek aranızda bağ kurmaya yardımcı olur. Çocuklarla anlaşmakla ailelerle anlaşmak arasında büyük bir fark vardır.

4. Kargaşayı Yönetin

Her ailenin farklı ev kuralları ve her çocuğun kendi kişisel ihtiyaçları vardır. Aileler gün boyunca ortaya çıkan çılgınlıklara adapte olabilecek bir bakıcı ararlar. Zorluklara göğüs geren bir bakıcıya ihtiyacımız vardır.

5. Profesyonel Olun

Çocuk bakıcılarıyla mülakat anne-babaların yoğun programlarına sıkıştırmaları gereken bir şeydir. Sürüş güzergahınızı önceden kontrol edin ve mülakata zamanında gitmek için takviminizi temizlediğinizden emin olun. Eğer bir çocuk bakıcısı adayı bir saat ya da daha fazla geç kalırsa ve arayarak ya da mesaj atarak haber vermezse bu, dakikliğin ve iletişimin çocuk bakıcısı adayı için önemli olmadığını gösterir.

6. Güven Anahtardır

Bilginize ve deneyiminize güvenin! Ailelere çocuklarının güvende olduklarını hissettirmek sizin işiniz. Yeteneklerinizi göstermeye sıra geldiğinde asla çekinmeyin. Konuşurken yere bakan ve “cevabı bilmiyorum” hissini veren insanlar korkutucudur.

Bir önceki yazımız olan BEBEK BAKICISI İŞ TANIMI YAZMAK İÇİN 6 ÖNERİ başlıklı makalemizde Bakıcı ve Bakıcı İlanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*