ÇOCUK BAKARKEN OYNAYABİLECEĞİNİZ 6 EĞLENCELİ OYUN

ÇOCUK BAKARKEN OYNAYABİLECEĞİNİZ 6 EĞLENCELİ OYUN

Bazı çocuklar bakıcıları ile zaman geçirirken biraz yaramaz olabilirler, özellikle de bakıcıları ile ilk tanıştıkları zamanlarda. Ebeveynler ve bakıcılar için bu durumun üstesinden gelmenin yollarından birisi birçok eğlenceli oyun ve faaliyet seçenekleri hazırlayarak onu meşgul etmektir. Buyrun size başlamanız için birkaç fikir.

1. Kendi Masa Oyununuzu Oluşturun

Eğer kendin yapabilecekken kimin pahalı masa oyunlarına ihtiyacı olur ki? Tek ihtiyacın birkaç yaprak kağıt, kalemler, bant ve başlamak için heyecan duygusu. Her kağıda “tek ayak üstünde sek” ya da “bir sırrını söyle” gibi farklı eylemler yaz. Sonrasında bunlar düz ya da kare şeklinde zemine yapıştır ve atılan zarla birlikte ilerle. İşte size güzel bir oyun.

2. Saklambaç

Bazen denenmiş oyunlar iyi bir etki bırakabilir, fikirler klasiğe dönebilir. Örneğin, karanlıkta biraz daha büyük çocuklarla saklambaç oynamak gibi.

3. Playback Yarışması

Cuma akşamları için harika olan bu oyun evdeki tüm çocukları kapsamaktadır. Sadece çocukların favori şarkı listesini koy ve onları kendilerinden geçir. Eğer iyice kapıldılarsa oyuna, onları bir süpürge ile de coşturabilirsin.

4. Sessizlik Sayımı

Sessizlik sayımı oyunu uyumadan hemen önce yapılacak en iyi şeylerden birisidir. Herkesi sessiz ve sakin hale getirir. Oynamak için tüm çocukları gözleri kapalı şekilde oturt ya da yatır. Sonra her birinin bir seferde bir numara söyleyeceği şekilde saydır. Yani biri “bir” dediğinde diğeri “iki” diyecek şekilde. Ama tek kural düzenli bir sıranın olmaması, ve birbirlerinin sözünü kesmemeleri. Eğer iki çocuk aynı anda sayıyı söylerse numaralar baştan başlar.

5. Yapışkan Bileklikler Yapın

Eğer kendini hünerli hissediyorsan, çocukların bileklerine yapışkan kısmı üstte kalacak şekilde maskeleme şeridi çek, sonra çocukları dışarı çıkar ve buldukları değişik şeyleri bilekliklerine yapıştırmalarını söyle. Sonra her her çocuğun giyilebilir sanatlarıyla neyi anlatmak istediklerini öğren diyor Silber. Bu oyun hem eğlenceli hem de eğiticidir.

6. Balonları Patlat

Bu oyun için tek gereken renkli balonlar. Gözetimin altında çocukları dışarı çıkar ve onlara kim en çok balonu patlatırsa o kazanır de. Sonra bir tane balonu havada patlat ve yarışmayı başlat.

Günün sonunda, hangi oyunu oynadığının pek önemi yoktur. Önemli olan onların iyi zaman geçirmesini sağlamak ve onlara onları sevdiğini oynayarak göstermektir.

Bir önceki yazımız olan BAKICILARIN İŞİ BIRAKMASININ 8 SEBEBİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*