BÜYÜK ANNE-BABA VE ÇOCUKLAR: İŞTE BU İLİŞKİNİN HARİKA OLMASININ 15 SEBEBİ

BÜYÜK ANNE-BABA VE ÇOCUKLAR: İŞTE BU İLİŞKİNİN HARİKA OLMASININ 15 SEBEBİ

Büyük anne-baba ve torunlar arasında özel bir bağ vardır. Temelinde yatan sevgi, bağlılık, eğlence ve saf mutluluk vardır. Bu bağdan dolayı, büyük anne-baba olmak insanın hayatındaki en özel anlardan birisidir.

Toruna sahip olmanın çok özel bir şey olmasının nedenleri:

1. Çocuğunuzla Yeni Bir Şekilde Bağ Kurarsınız

Artık hem kendi çocuğunuzun hem de çocuğunuzun çocuğunun ebeveynisiniz. Bağlarınızı kuvvetlendirmek için ortak bir zemin hazırlayın.

2. Sizin İçin Özel Lakapları Vardır

Nine, anneanne, büyükanne, liste uzar gider. Torununuz size bir isim taktığında, ona ait olursunuz. Onarla böylesine özel bir başlık altında iletişim kuran dünyadaki tek kişisiniz.

3. Sarılmalar, Sarılmalar!

Torununuzun sizi gördüğünde koşarak, kocaman sarılması kadar eğlenceli bir şey olamaz.

4. Animasyon Filmlerine Gidersiniz

Animasyon filmleriyle eğlenemeyecek kadar yaşlı değilsiniz, torun sahibi olmak, yeni Pixar filmine iki bilet aldığınızda utanmamak demektir. Hadi gidin ve patlamış mısır çocuk menünüzü alın!

5. Zorunluluklarınızı Atın

Çoğu anne-baba kurallar ve sınırlandırmalardan vazgeçemez, böyle çocuklarının iyi insanlar olarak yetişeceklerine inanırlar. Kendi anne-babalarının bu durumlarıyla baş ettiklerinden beri, torunlarıyla eğlenmeye ve iyi ilişkiler kurmaya odaklanırlar.

6. Çocuklarınızın Küçüklüğünü Hatırlayın

Torununuzun suratına baktığınızda, sesini duyduğunuzda ya da onunla oyun oynadığınızda, anne-babasının küçüklüğüne gidersiniz.

7. Sabrınızı Ölçme Vakti

Yemek yapmayı, fotoğraf çekmeyi, tarihi, filmleri ya da balık tutmayı seviyor musunuz? Şimdi bunları küçük torununuzla paylaşma vakti.

8. Yeni Yetenekler Edinirsiniz

Büyük anne-baba ve torunlar birbirlerine bir şeyler öğretirler. Öğrenme iki şekilde de ilerler. Bırakın torunlarınız size yüz ifadelerini nasıl kullanacağınızı ya da ya da çılgın dansları nasıl yapacağınızı öğretsin.

9. En İyi Arkadaşınızı Edinirsiniz

Evet, ben senin annenim, arkadaşın değil sözünü sıkça kullanmışsınızdır. Aynı şey torunlarınızda da geçerli olmak zorunda değil. Çoğu çocuk en iyi arkadaş listesinde büyük anne-babalarını ilk olarak gösterir.

10. Pijama Partisi!

Büyük anne-baba olmanın en iyi yanlarından biri de pijama partileridir. Küçükken favori eğlenceniz, kızlarla evinizde gecelemek değil miydi?

11. Öncelikleriniz Değişir

Torunlarınız size kendi etraflarında dönen dünyayı keşfetmenize fırsat verir. Yürümeyi öğrenirken onları izleyin, bundan daha önemli ne olabilir ki!

12. Tekrardan Anne-Baba Olursunuz

Çocuklarınızı tekrardan büyütmek istemez miydiniz? Büyük anne-baba olma size yeniden ebeveyn olma şansı verir!

13. Büyümelerini İzleyin

Torununuzun utangaç küçük bir kızken, güzel, akıllı, sempatik genç bir bayan oluşunu izlemek paha biçilemez.

14. Çocuklarınızın Anne-Baba Oluşuna Şahit Olursunuz

Çoğu büyük anne-baba için gerçek mutluluğun kaynağı çocuklarının anne-baba oluşunu görmektir.

15. Gerektiğinde Eliniz Üstlerindedir

İlgili bir büyük anne-baba olmak demek, ailenize yardım etmek için sürekli yanlarında olmak demektir ve torunlarınız her an yanlarında olduğunuzu bilir.

Bir önceki yazımız olan ÇOCUKLAR İÇİN MÜZİK DERSLERİ VE AKTİVİTELER başlıklı makalemizde Çocuklar, Eğitim ve Müzik hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*