BİR BEBEKLE UÇMAK İÇİN 10 ÖNERİ

BİR BEBEKLE UÇMAK İÇİN 10 ÖNERİ

Bir bebekle uçmak düşünüldüğü kadar stresli olmak zorunda değildir. Anahtar, hazırlanırken yalan söylemektir. Bebeğinizin ilk uçuşunu kolaylaştırmak için önerilerimizi uygulayın.
Bebeğinizin uçağa ilk binişinden endişeli misiniz? Akraba ziyareti ya da tatil için olsa da bir bebekle uçmak önceden plan yapmayı gerektirir.

İşte büyük gezinizde hazırlık yapmanıza yardımcı olacak bazı öneriler:

1. Önceden Bebeğinizle Çocuk Doktoruna Kontrole Gidin

Bir gezi planlamadan önce, bebeğinizin uçağa binebilecek kadar sağlıklı olduğundan emin olmak için çocuk doktorunuza kontrole gitmelisiniz. Tüm reçeteleri yeniden doldurmak için bu zamanı ayırmalısınız.

2. Pencere Kenarındaki Koltuğu Rezerve Edin

Siz ve bebeğinizi dışarıyı seyrederken eğlenebilirsiniz. Ve daha da önemlisi, bebeğinizin uyku vakti geldiğinde pencereyi kapatarak bebeğinizin yüzüne gelecek olan ışık seviyesini de kontrol edebilirsiniz.

3. Tüm Temel Eşyaları Yanınıza Alın

Bebeğinizin en sevdiği kuklayı, oyuncağı, battaniyeyi ya da yemeği mutlaka yanınızda bulundurmalısınız.

4. Gerekli Olacağını Düşündüğünüz Eşyaları Çifter Paketleyin

Yanınıza yeteri kadar bebek bezi, yiyecek, mama, atıştırmalık ve değiştirecek kıyafet aldığınızdan emin olun. İhtiyacınız olan her şeyin yanınızda olduğundan emin olmak için valizinizi kontrol etmelisiniz ve bebeğinizin eşyaları için ikinci bir el çantası kullanmalısınız. Eğer ufaklığınız kucak bebeği olarak seyahat ediyorsa, araç koltuğunu da valiz olarak kontrolden geçirebilirsiniz.

5. Kendiniz İçin Değiştirecek Kıyafet Bulundurun

Bebeklerin ne yapacağı belli olmaz. Bebeğiniz hastalanabilir ya da uçuş boyunca bir kaza olabilir ve eşyalarınız lekelenebilir.

6. Uçağın İniş ve Kalkış Sürecinde Emzirin Ya Da Oyuncak Kullanın

Uçağın iniş ve kalkış sırasında bebeğinizi emzirmeli ya da biberonla beslemelisiniz. Eğer yemek vakti değilse, iniş-kalkış sırasında oyuncak gerçekten önemlidir. Uçuş boyunca sizin sakız çiğneyip, bebeğinizin oyuncağı emmesi iniş-kalkış sırasında oluşan basınç değişiminden etkilenmemenize yardımcı olur.

7. Havaalanında Bebek Taşıyıcı Kullanın

Havaalanında dolaşırken omuz taşıyıcı kullanmak gerçekten faydalı bir şeydir. Ellerinizin boş, bebeğinizin sarılı olmasına ve hiçbir şeyi kontrol etmek zorunda kalmayıp fazladan bagajlarınız hakkında endişelenmemenize yardımcı olur.

8. Kapıda Pusetinizin Koruyucusunu Kontrol Edin

Puset koruyucuları havaalanı için çok büyüktür. İşinizi kolaylaştırmak için koruyucunuzu kontrol edip geçebilirsiniz. Bu şekilde uçaktan inerken kimseyi bekletmemiş olursunuz.

9. Bebeğinizin Uyuyup Beslenebileceği Bir Yer Planlayın

Her fırsatta, bebeğinizin uyku vaktiyle uçuş saatinizi kontrol etmeli, uyku ve beslenme saatinin evdeki gibi olmasını sağlamalısınız. Aç ve huysuz bir bebekle uçak seyahati yapmak hiç eğlenceli değildir.

10. Küçük El Çantanızda Oyuncaklar ve Kitaplar Bulundurun

Sıkılmış bir bebek huysuz bir bebektir. Bir bebekle uçmak onun en sevdiği kitapları ve oyuncakları yanınızda bulundurmanız demektir. Oyalanacak fazladan şeyler gerektiğinde durup onları çıkarmak daha kolaydır.

Bu yüzden, plan yapın, plan yapın, plan yapın!

Bir önceki yazımız olan ÇOCUK BAKICI MÜLAKATLARI İÇİN ANNELERDEN 6 ÖNERİ başlıklı makalemizde Bakıcı, Çocuk Bakıcısı ve Mülakat hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*