BAŞARILI BİR TEYZESIZSINIZ.COM PROFİLİ İÇİN 8 İPUCU

BAŞARILI BİR TEYZESIZSINIZ.COM PROFİLİ İÇİN 8 İPUCU

Teyzesizsiniz.com’da yer alan profilin iş ararken senin en büyük satış noktan olabilir. Ama doldurmak için başına geçildiğinde, tıkanıp kalmak gerçekten çok kolay.

İşte tam olarak bunun için sana yardımcı olacak sekiz basit ipucu.

1. Doğru Adımla Başla

Firmalar ve aileler sadece bakıcı arıyorlar ve bu yüzden de bir profili ayrıntılı olarak incelemeye pek zaman ayırmıyorlar. Kendini ilk bakışta tanıtman gerekiyor. Bu da demektir ki, ilk cümle dikkat çekmek için anahtar etkendir.

Tabi ki bir pozisyon için onlarca başvuru yapılacaktır. Bu sebeple okuyanın senin hakkındaki detayları merak edip tıklaması için akılda kalıcı ve ilginç bir giriş yap. Giriş cümlen ilk bakışta senin yeteneklerini özetlemelidir. Sonrasında ise kendin hakkındaki detaylı bilgileri verebilirsin.

Örneği şunu söyleyerek başlayabilirsin: “10 yıldır ev yardımcılığı yapmaktayım” yada “En son bakıcılık yaptığım çocuk bana sahip olduğum en iyi bakıcısın dedi!”.

2. Başarılar Hakkında Konuş

Gerçekten harika şeyler yaptığın bir örneği vermekten daha güzel kendini nasıl gösterebilirsin? Bir iki cümlende daha önce özel ders verdiğin matematikte çok kötü olan bir çocuğun özel ders sonrasında nasıl en iyi notu aldığını göstermek gibi.

Bu oyunun adı kendini pazarlamadır. Eğer sen kendini pazarlamayacaksan, o zaman kim pazarlayacak?

3. Neden Diye Sor

Düzenli ve yaratıcı olman harika bir şey. Peki ama bunu insanlar niye umursasın?

Her zaman işvereninizin şunu söylediği gözünüzde canlandırın, “Ee, ne olmuş?”, Onlar kendilerinin işine yarayacak deneyim ve yetenekleri öğrenmek istiyorlar.

Diyelim yaratıcılığından bahsettin, o zaman çocuklarla yeni öğretici oyunlar oynamayı sevdiğini söyle.

4. Kişiliğini Yansıt

Profilin kişiliğinin bir yansıması olmalıdır ve aynı şekilde gerekli olan yeteneklerini de yansıtmalıdır.

Bu senin ve iş niteliklerinin bir sunumudur. Şen şakrak ve neşe saçan biri misin? Düzenli ve disiplinli misin? Profilinin senin karakterini yansıtmasına izin ver. Çünkü sana en uygun işverenle çalışmak istiyorsun.

5. Rekabeti İncele

Senin alanındaki diğer bakıcıların profillerine göz at. Eğer sen bir aile olsan kimi işe alırdın? Hangisinin biyografisi öne çıkıyor? Hatta diğer ülkelerdeki bakıcıların biyografilerine bile ilham almak için göz atabilirsin.

6. Kendini Onlardan Ayır

Senin alanında, güvenilir, deneyimli ve çocukları seven belki 20 diğer bebek bakıcısı vardır. Eğer aileler ekranı kaydırıp hepsine yüzeysel bakıyorlarsa neden seninkinde dursunlar ve profiline baksınlar?

Profilin senin ne yaptığını değil, neden alanında en iyi olduğunu açıklamalıdır. Hiçbir şey ifade etmeyen açıklamaları sil (ben sosyal bir insanım, enerjiğim gibi). Seni neyin özgün yaptığına odaklan.

7. Kısa ve Öz Ol

Tabi ki sana 3-5 kelime yaz demiyoruz. Fakat insanlar genellikle yedi sekiz paragraflık profilleri okumak için zaman bulamazlar. “Az ama öz bir profil tutarsız bir profilden çok daha iyidir.

Profilin en azından 2 cümle içermelidir ama on cümleden fazla da olmamalıdır. Belki kısa bir tanıtmadan sonra neden iyi bir bakıcı olduğunu liste halinde sıralayabilirsin.

8. Kontrol, Kontrol, Kontrol

Bir işverenin en son görmek istediği şey harf hatalarıdır. Çünkü bu hatalar senin detaylara özen göstermediğini gösterir. Bir tek yanlış harf ile iş teklifin uçup gidebilir. Profilini birkaç kez tekrardan gözden geçir. Ailen ve arkadaşlarından da fikirlerini al. Heceleme ve gramer kontrol listesini kullan.

Uzun süren bir etki bırakmak için kusursuz bir profil için zaman ayır ve işini kap!

Bir önceki yazımız olan BAKICILARIN İŞİ BIRAKMASININ 8 SEBEBİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*