ANNELERE MODERN HAYATI YÖNETMEK İÇİN 9 ÖNERİ

ANNELERE MODERN HAYATI YÖNETMEK İÇİN 9 ÖNERİ

Yapacak çok şeyin olduğunu fakat zamanınızın olmadığını mı düşünüyorsunuz? İşte modern hayatı yönetmek için en iyi 10 önerimiz.
Yapacak çok şey varken yeterli zamanınızın olmadığı hissine mi kapılıyorsunuz? Nasıl gidiyor sorusuna aşırı yoğun cevabınız artık sıradanlaştı mı?

Bu durum sizin için de aynıysa, yoğun olmanız belki de kötü alışkanlıklara sahip olmanızdan dolayıdır. Yapılacaklar listesi bitmeyen bir yük haline geldiğinde, bu kontrolü kaybettiğiniz anlamına gelir!

Bu tempoyu yakalamak yerine, ara vermeden geçen hayattan kaçmanın yollarını bulmalısınız. İşte sizi canlandıracak modern hayat yönetimi için en iyi on önerimiz:

1. Olumlu Bir Çevre Oluşturun

Duygusal bir atmosferde olmak pozitiflikten uzaktır, insanlar esnekliklerini kaybeder, belirsizlik, güven, şevk, sabır, eğlence, yaratıcılık ve karmaşayla mücadele etmeye çalışırlar. Kendinizi güvende hissettiğinizde, yenilenmiş ve değerli hissedersiniz. Daha iyi düşünün, daha iyi davranın ve diğer insanlara daha çok yardım edin.

2. En Önemli Olan Şeye Odaklanın

Yoğun hayatın ortak kaybı sizin için en önemli olan, daha çok dikkat vermek istediğiniz şeyleri kaçırmaktır. Kontrolünüzü kaybetmeyin, seçim yapmalı ve önceliklerinizi belirlemelisiniz. Her ikisini de iyi bir şekilde yapıp mutlu olduğunuzda birçok proje, insan ve fikre karşı “Hayır, teşekkürler” diyebilmelisiniz.

3. Zamanı Akıllıca Kullanın

En yüksek geri dönüşü almak için zamanınızı bölün. Zamanın sizden çalınmasına izin vermeyin ya da zamanı boşa harcamanıza izin vermeyin.

4. Zamanı Boşa Harcamayın

Bu modern bir bağımlılık: bilgisayar, akıllı telefon vs. gibi elektronik şeylerden uzak kalamamak. Çevrenizi değiştirerek sürekli bilgisayara yakın olma alışkanlığınızdan vazgeçin. Bilgisayarınızı başka bir odaya götürün, bir süreliğine bilgisayardan uzak kalacağınız bir program yapın.

5. Ritminizi Bulun

Kendinize bir alan oluşturun ve ritminizi takip edin — araştırmalar bu ruhsal durumun tüm yapacaklarınızı ev yüksek seviyeye çıkardığını kanıtlamıştır. Ritminizi bulduğunuzda, gününüzün beyninizdeki otomatik pilot tarafından yönetilmesine izin vermiş olursunuz.

6. Görevlendirmeyi Öğrenin

Yapmak istemediğiniz ya da iyi yapamadığınız şeylerde mümkünse başkalarını görevlendirin. Amacınız bağımsız olmak olmamalı, bunun yerine, etkili bir biçimde birbirine bağımlı olmalısınız. Sen benim için bir şeyleri yaparsan, ben de senin için yaparım – bu hayatı olanaklandırma şeklidir.

7. Eskimekten Kaçının

Başka bir deyişle, birden fazla görevi etkisiz bir biçimde yapmayın. Bir göreve tüm dikkatinizi verin ve böylece o işi daha iyi yapın. Bu işte zamanla çok daha iyi hale gelebilirsiniz ve böyle zihninizi gereksiz olanlar yerine size farklı bakış açıları kazandıracak görevlerle meşgul etmiş olursunuz.

8. Oyun Oynayın

Hayal gücüne dayanarak yaptığınız şeylerle meşgul olun. Bu beyninizin en iyi kısmını harekete geçirecek, görevlerinize odaklanabilecek ve daha etkili ve verimli olabileceksiniz.

9. Yavaşlayın

Durun ve düşünün. Kendinize sorun: bu acele neden? Neden aceleyle uyanıp, etrafta telaşla koşarak yapabileceğinizden fazlasını sıkıştırmaya çalışıyorsunuz? Acele düşmanınızdır.

Bir önceki yazımız olan ÇOCUKLAR İÇİN İNTERNET GÜVENLİĞİ başlıklı makalemizde Çocuklar, Güvenlik ve İnternet hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*