ANNE-BABALAR İÇİN 9 ZAMANDAN TASARRUF ETME ÖNERİSİ

ANNE-BABALAR İÇİN 9 ZAMANDAN TASARRUF ETME ÖNERİSİ

Yoğun bir anne-baba olduğunuzda, hayat hiçbir şeyi yetiştiremeyeceğiniz hissine kapıldığınız sıkıcı bir hal alabilir. İşte ruh sağlığınızı kaybetmeden yapılacaklar listenizdeki her şeyi yapabilmenize yardımcı olacak zaman tasarrufu önerileri.

Anne-baba olmak genellikle yapılacaklar listesinin asla bitmemesi demektir, çamaşır sepetiniz hiçbir zaman boş olmaz ve saatler asla her şeyi idare etmek için yeterli gelmez. Bunalıma girmeden önce, günlük rutininizi kolaylaştıracak bu zamandan tasarruf etme yöntemlerine bir göz atın.

1. Çekmecelerinizdeki Yığınla Duran Eşyalarınızı Düzenleyin

Her çocuğunuzun eşyaları için bölmeler ayarlayın ve tüm eşyalarını çekmecelere veya kapalı yerleri kaldırın. Bu en azından sabah rutininizin bir kısmını düzenler ve çocuklarınızın günlük tarzlarını seçerken oluşabilecek stresi uzaklaştırır.

2. Herkese Çamaşır Kurallarını Öğretin

Evdeki herkesi çıkardıkları eşyaları yıkanmaları için sağ taraftaki boş kutuya atmaları konusunda bilgilendirin. Küçük çocuklar bile bu basit görevi yerine getirebilir, çamaşırları zamanında yıkadığınızda zamandan ve enerjiden tasarruf edersiniz.

3. Teslimat Servisi Kullanın

Düzenli bir programda eşyalarınızı kapınıza getirecek sistemleri deneyin. Diş macununda köpek mamasına kadar her şeyi evinize getirtebilirsiniz böylece gecenin bir yarısı tuvalet kağıdı için dükkan dükkan gezmek zorunda kalmazsınız!

4. Arabanızda Her Zaman Stok Bulundurun

Daima arabanızda birkaç temel eşya veya abur-cubur, su şişesi, birkaç poşet, kapıt havlu, güneş kremi, şapka ve kış için eldiven gibi acil durum gereçleri bulundurun. Böylece endişelenmenize ya da aile seyahatindeyken aniden durmanızı gerektirecek durumlara gerek kalmayacaktır.

5. Askılıkları Çocuklarınızın Seviyesine İndirin

Çocuklarınıza okuldan eve geldiklerinde doğruca bu askılıklara yönelmeleri gerektiğini öğretin ve böylece onlara dert anlatarak ya da arkalarını toplayarak zaman kaybetmeyin. Onlar için çantalarını, ceketlerini diğer kişisel eşyalarını asmak daha kolay olacaktır.

6. Yiyecekleri Çifter Pişirin

Aileniz için yemek yaparken yeterli olandan biraz daha fazla yapın. Fazla yaptığınız yemeği iki eş parçaya bölüm kaplara veya buzdolabı poşetlerine koyarak buzlukta saklayın. Böylece evden çıkarken her zaman çantanıza koyabileceğiniz hazırda yemeğiniz olacaktır. Öğle yemeği vaktine kadar erimiş olur!

7. Yemekleri Muffin Kabında Yapın

Rulo köfte ya da ekmek gibi gıdaları geniş tavalar yerine muffin kaplarında pişirin. Bu sadece yemek yapma ve temizleme zamanından tasarruf değil aynı zamanda daha kolay lezzetli atıştırmalıklar edinmenizi sağlar.

8. 4 Malzemeyle Kolay ve Hızlı Yiyecekler Yapın

Yapması oldukça basit olan bu yiyecekleri arttırmak çocuklarınızın kendilerinden geçerek sağlıklı kahvaltı yapmalarını sağlar. Bir kapta hızlı pişirilen yulaf, iki püre haline getirilmiş muz, iki yemek kaşığı fıstık ezmesi ve bitter çikolata parçaları, kuru üzüm ya da diğer kuru meyveleri bir kapta birleştirin. 15 dakika fırında pişirin. En iyi sonuç için, yağlı kağıt ya da pişirme spreyi kullanın.

9. Çocuklarınızı Her Gün Yıkamaktan Vazgeçin

Şimdi ve diğer stresli yatış saatleri için kendinize uzun bir ara verin. Çoğu küçük çocuğun gerçekten her gün yıkanmaya ihtiyacı yoktur ve kuru ciltli çocuklar için haftada birkaç kez banyo etmesi daha sağlıklıdır. Tabi çamura bulanmış bir canavara sahip olmadıkça. Geceleri eğlenceli bir şeyler yapmak ve birlikte rahatlamak için kendinize biraz zaman ayırın.

Anne-baba olmak zordur ve bir molayı hak ediyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan ÇOCUK BAKICILARINDAN ÖĞRENEBİLECEĞİNİZ 12 DERS başlıklı makalemizde Çocuk Bakıcıları ve Çocuk Bakıcısı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*